Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 3 lutego 2026 02:00
Reklama
Reklama
Reklama

Jechał motocyklem 200 km/h. Dostał wysoki mandat

Mandatem w wysokości 8,5 tys. zł oraz 38 punktami karnymi zakończyła się jazda 39-latka na „krajowej dwójce”. Mężczyzna pędził 200 km/h. Na swoim koncie ma też inne wykroczenia. Jego poczynania nagrał policyjny viderejestrator.
Jechał motocyklem 200 km/h. Dostał wysoki mandat
Mężczyzna pędził nie zważając na duże natężenie ruchu. Dodatkowo wyprzedzał pojazdy z prawej strony, a sposób jego jazdy stwarzał zagrożenie innym uczestnikom

Autor: KMP Biała Podlaska

Jak przekazuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, z KMP w Białej Podlaskiej, w niedzielę po godz. 12.00 policjanci bialskiej grupy SPEED pełniący służbę na „krajowej dwójce” zauważyli kierowcę motocykla marki Kawasaki, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 

- Mężczyzna pędził nie zważając na duże natężenie ruchu. Dodatkowo wyprzedzał pojazdy z prawej strony, a sposób jego jazdy stwarzał zagrożenie innym uczestnikom. Kierowca jednośladu pędził 200 km/h przekraczając dozwolona w tym miejscu prędkość o ponad 100 kilometrów - mówi oficer prasowy.

Dodaje, że jego poczynania uwiecznił policyjny videorejestrator. - Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 39-letni obywatel Białorusi. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami tłumaczył, że długo czekał na przekroczenie granicy i spieszył się do pracy. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi w wysokości 8,5 tysiąca złotych. Jego konto „wzbogaciło się” także aż 38 punktów karnych! - informuje nadkomisarz. 

- Apelujemy o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wsiadając za kierownicę pojazdu jesteśmy odpowiedzialni również za przewożonych pasażerów jak też innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych! - podkreśla nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

YDNA 03.10.2024 17:56
Ok. Super że go zatrzymali, wlepili mandat, zapewne natychmiast ściągając kasę. Ale con biedny pocznie z tymi punktami na Białorusi? Uprawnień od towarzyszą Łukaszenki i tak mu noe cofną. ...

dziadyga b.ostrożny 03.10.2024 15:17
a ja to nawet nie chodze na nogach,pszemieszczam sie na czworaka,bo boje sie że jak stane na nogi to się zabije,a mam swoje lata,78 lat,mam rowera zagarażowanego nowego,produkcji ussr,tak zwana ukraina,solidna komunistyczna robota,zaszanowany bo żem tylko pszejazd próbny ze sklepu towerowego zrobił do swojego gaeazu.jusz jest wiele wart,wnuczek sobie dobre taksowke kupi jak zejde do komun alnika.

Mo 03.10.2024 14:17
To stracił Prawko, no i przelew zrobi z Białorusi, czy miał... - ukarany, czy zapłacił na miejscu - bo to jest różnica. Policjo, albo informujcie kompletnie, albo przestańcie. Anarchia. W sądzie dalej rewidują bez Podejżenia i wWYroku?

Tomasz 03.10.2024 12:40
Jestem motocyklistą i powiem tak. Bardzo mu k.. dobrze. To nie jest motocyklista, a bandyta na 2 kółkach. Motocyklista cieszy się zjazdy, jadąc rozsądną prędkością.

R.chać motocyklistów 03.10.2024 12:13
😀

Precz z ko,po,pis 03.10.2024 10:42
Policjant jechal z kolegą po autostradzie miał dachowanie pewnie za duża prędkość i zero konsekwencji, zwykły obywatel przekroczenie prędkości utrata uprawnień wysoka grzywna nazywanie go bandyta.

Chmura 02.10.2024 06:06
Dzień dobry, grupa speed działa nielegalnie. Policjan który prowadzi radiowóz bez świateł i dźwięków pojazdu uprzywilejowanego natychmiast powinien stracić prawo jazdy i pracę. Przepisy ruchu drogowego się nie zmieniły dla tych pojazdów ,konstytucja również. To nie jest program telewizyjny ,,Mamy Cię " tylko patrolowanie dróg i ulic . Nie ma żadnej podstawy prawnej i tłumaczenia że mają zgodę komendanta ponieważ komendant policji nie posiada upraw ień do zmiany kodeksu drogowego.BANDYCI W MUNDURACH !!!

BBB 03.10.2024 09:33
Głupszego komentarza w życiu nie widziałem. Schowaj te wywody dla siebie i nie błaźnij się publicznie.

Premik drezno 03.10.2024 09:38
Zdrowo masz nas*ane

...... 03.10.2024 09:54
Jesteś debilem. To powinno wystarczyć za komentarz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Janko MuzykantTreść komentarza: Zacznijmy od tego, że w służbach ręka rękę myje. Zawartość % to nie są dane wrażliwe (ogłaszane wszem i wobec jak ktoś zostanie zatrzymany) Piją za swoje, lecz pobory mają za moje. Chciałbym wiedzieć czy po piwie czy po szklanie?. Jeżeli to służba celno-drogowa to gdzie pili. Pod jałowcem czy na stołówce. Jeżeli pod jałowcem to jak dojechali na oddział. Jeżeli ktoś jest na świeczniku to ma od niego bić blask nie swąd knota. Nie dość że Janusz to jeszcze fujara.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 17:04Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: RolnikTreść komentarza: Na chorych ludzi to powinno się zbierać pieniążki . Na leczenie . Ale dla jakiegoś przedsiębiorcy na odbudowę biznesu ? Pewnie z ubezpieczenia weźmie więcej niż to było warte . Każdy teraz o zdrowych zmysłach ubezpiecza swój biznes . KAŻDY O ZDROWYCH ZMYSŁACH UBEZPIECZA!!!! A nam Rolnikom zawsze robią pod górkę i dotacje coraz mniejsze . To może i my rolnicy będziemy robić sobie zbiórkę bo mamy dotacje coraz mniejsze i Unia Europejska nas oszukuje . Nam rolnikom nich nie daje a przedsiębiorcy sobie zbiórki robią na biznesy .Data dodania komentarza: 2.02.2026, 16:16Źródło komentarza: Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Alkomat dawać do końca życia .Treść komentarza: Wielu ludzi zna dane i wie kim byli pijacy . Ale świat i opinia publiczna powinna poznać imiona, nazwiska , adresy , zdjęcia itp tych ludzi aby ich omijać z daleka . Skoro pili alkohol w pracy to mogą też po pijanemu autem jeżdzić ( mogą ale nie muszą ) .... ale lepiej omijać takich z daleka . Ciekawe gdzie teraz pracę znajdą ? Nie bardzo chcą zatrudniać takich co w pracy chleją . Może gdzieś przy łopacie znajdą robotę lub w ochronie bo nigdzie indziej nikt ich nie zatrudni . Większość osób z okolicy wie o kogo chodzi i nie zatrusnią takich . Ja bym ich zatrudnił ale co dziennie bym ich sprawdzał alkotestem czy do pracy przychodzą trzeźwi ?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 16:10Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: FeliksTreść komentarza: To już takie stare aż żałosne.Data dodania komentarza: 2.02.2026, 14:48Źródło komentarza: Podejrzany o zabójstwo ratownika medycznego jest poczytalnyAutor komentarza: Janko FujaraTreść komentarza: A może zacznijmy od tego, do czego ich dane są tobie potrzebne? Własnego życia nie masz?Data dodania komentarza: 2.02.2026, 14:14Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama