Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 21:57
Reklama

Biała Podlaska: Akademik w miejsce basenu

Powrócił temat krytej pływalni Biawena, którą kilka lat temu miasto przekazało Państwowej Szkole Wyższej. Pierwotnie umowa zakładała, że uczelnia przejmie ten teren, aby działała tam pływalnia. Teraz PSW zamierza zbudować w tym miejscu co innego.
Biała Podlaska: Akademik w miejsce basenu

W 2012 roku miasto przekazało uczelni basen "Biawena", którym ta administrowała do 2014. Później pływalnię ze względu na zły stan techniczny zamknięto.

Na lutowej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Biała Podlaska pod nazwą "Sidorska-Kampus". Zanim to zrobili, wywiązała się dyskusja, którą rozpoczął radny Mariusz Gromadzki.

– Chciałbym wyrazić pewien niepokój. Państwowa Szkoła Wyższa otrzymała darowiznę w postaci basenu z przeznaczeniem tej działki na basen. Okazało się, że PSW nie stać na odbudowę basenu i że chciałaby wybudować co innego. Absolutnie nie widzę tutaj złej woli uczelni, nie mniej jednak darowizna została przekazana z konkretnym przeznaczeniem. – uważa radny Gromadzki.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 11/2018

Michał Karchut


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Swój 26.03.2018 05:34
Pewno ze basen a jak bez niego tam ja sie nauczył plywac

Co 22.03.2018 23:58
Zdecydowanie pływalnia.

Hue 22.03.2018 23:37
To nieźle, na odbudowę basenu ich "nie stać" ale na nowy akademik już tak? Mi to nie pasuję. Pływalnia stoi jak stała, mieli zrobić tam basen to niech go robią, a nie kombinują.

Ha 15.03.2018 16:15
Tylko i wyłącznie basen, jak na takie miasto to powinno byc więcej rekreacji wodnych

Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama