Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 czerwca 2026 05:53
Reklama
Reklama

Rewolucja dla pasażerów. Jeden bilet na całą podróż

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad wprowadzeniem zintegrowanego biletu, który ułatwi nam podróżowanie koleją z każdym przewoźnikiem.
Rewolucja dla pasażerów. Jeden bilet na całą podróż
Bilet zintegrowany i usprawnienie rozkładów jazdy mogą zrewolucjonizować transport publiczny w Polsce, bo wygodniejszym i bardziej intuicyjnym dla pasażerów

Autor: Canva

Nowe rozwiązanie ma wyeliminować konieczność kupowania osobnych biletów na każdą spółkę przewozową, ułatwiając przesiadki i eliminując ryzyko otrzymania kar za niewłaściwy bilet. Te zmiany zmienią sposób podróżowania po kraju.

Jeden bilet na wszystkie przejazdy

Obecnie pasażerowie muszą kupować osobne bilety na pociągi różnych przewoźników, a to często komplikuje podróż i naraża na dodatkowe koszty. Ministerstwo chce to zmienić, wprowadzając jednolity biletowy system obejmujący wszystkich przewoźników kolejowych i komunikację zastępczą.

Wiceminister infrastruktury Stanisław Bukowiec zapowiedział również unifikację ulg. Dzięki temu pasażerowie korzystający z pociągów różnych przewoźników nie będą musieli martwić się o niezgodności w systemie zniżek.

Małopolska wzorem dla kraju

Małopolska już wdrożyła podobne rozwiązanie, co przełożyło się na wzrost liczby pasażerów o ponad 45 proc. w 2024 roku. Jeden bilet pozwala tam na podróż autobusami dowozowymi do stacji kolejowej i dalszą trasę pociągiem. 

Ten system okazał się dużym sukcesem i może stać się wzorem dla całego kraju.

Nowe rozkłady jazdy

Resort planuje także wprowadzenie cyfrowych rozkładów jazdy, żeby lepiej synchronizować odjazdy różnych środków transportu. Celem tego rozwiązania jest uniknięcie sytuacji, w której pasażerowie autobusów dowozowych nie zdążają na pociąg.

Bilet zintegrowany i usprawnienie rozkładów jazdy mogą zrewolucjonizować transport publiczny w Polsce, bo wygodniejszym i bardziej intuicyjnym dla pasażerów.

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kredocoasterstwo Treść komentarza: Rozumiem że na tym zdjęciu to Pan opiekun Chwedoruk ze swoimi podopiecznymi stanął do foty jak przystało na opiekuna. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 12:03 Źródło komentarza: Półfinał wojewódzki w piłce nożnej chłopców – zwycięstwo IV LO Biała Podlaska Autor komentarza: Czas pokaże Treść komentarza: Ale ZAKŁAMANIEC już mu posadkę w Cargotor przygotowali ale póki co to im nie jest nic wiadomo :). Porażka i wszyscy temu się przyglądamy. Samorządowiec wojewódzki w spółce skarbu państwa. Olśnienie , specjalista od transportu kolejowego. Niby walczycie i piętnujecie kolesiostwo w PIS-e a sami co - HIPOKRYCI Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:20 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Szef gabinetu prezydenta odchodzi z urzędu Autor komentarza: BBBB Treść komentarza: Najważniejsze przy s***** od tyłu jest.. być z tyłu :D Data dodania komentarza: 3.06.2026, 18:59 Źródło komentarza: Kraj. Żadnych adopcji przez pary jednopłciowe. Konfederacja szykuje ustawę Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Za komuny w latach 60, cyklicznie była czyszczona i pogłębiana. Woda była czysta, całymi rodzinami, kąpano się w niej. Kajaków było dużo, były 4 wypożyczalnie, na Michała, Melioracji, w odnodze zaraz za Ale 1000l, tylko jeszcze alei nie było. Z mostu na H. Sawickiej, śmiałkowie skakali do Krzny, co niektórzy na główkę. Rzeka naprawdę żyła !!! Szkoda, że dzisiaj tego nie ma... Data dodania komentarza: 3.06.2026, 05:48 Źródło komentarza: Krzna w Białej Podlaskiej będzie w tym sezonie czysta? Autor komentarza: Ciekawski George Treść komentarza: Jak się zapisać na warsztaty? Data dodania komentarza: 2.06.2026, 19:49 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Warsztaty z fotografowania otworkowego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama