Wszystkie ostrzeżenia meteo wydane dla Lubelskiego przez IMGW są I stopnia. Pierwsze dotyczy oblodzenia.
„Lokalnie prognozuje się zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników po przelotnych opadach deszczu ze śniegiem i śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza na wysokości 2 m obniży się do około 0°C, przy gruncie do -2°C.” – opisuje zjawisko IMGW.
Meteorolodzy zwracają uwagę, że będzie ono występować lokalnie, zwłaszcza na mostach, wiaduktach i w obniżeniach terenu. W tym przypadku alert obowiązuje od dzisiejszego wieczora - 27 grudnia od godz. 18.00, do 28 grudnia do godz. 7.00.
Do godziny 18.00 w dniu 27 grudnia IMGW ostrzega o marznących opadach. Natomiast trzeci alert I stopnia wydano w sprawie wiatru, który ma być silny o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z północnego zachodu. To ostrzeżenie obowiązywać będzie od godz. 4.00, 28 grudnia, do godz. 16.00 tego samego dnia.




![Gmina Wisznice. Rękodzieło pełne serca [ZDJĘCIA] Gmina Wisznice. Rękodzieło pełne serca [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-gmina-wisznice-rekodzielo-pelne-serca-zdjecia-1766486576.jpg)
![Łosice. Tradycja, lokalne smaki i spotkanie opłatkowe [GALERIA ZDJĘĆ] święty mikołaj łosice jarmark bożonarodzeniowy świąteczny park miejski](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-losice-tradycja-lokalne-smaki-i-spotkanie-oplatkowe-galeria-zdjec-1766487227.jpg)




![Lubelskie. Płonie jeden z kościołów [ZDJĘCIA] kościół, pożar](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-lubelskie-plonie-jeden-z-kosciolow-zdjecia-1766657054.jpg)









Napisz komentarz
Komentarze