Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 09:46
Reklama
Reklama
Wykonawca już wybrany, ruszyło planowanie

BIAŁA PODLASKA: Rusza inwestycja w żłobek i dom seniora

Firma z Rakowisk zaprojektuje i wybuduje żłobek i miejsce dla seniorów na os. Grzybowa/Pieńki. Przedsięwzięcie za 4 mln zł ma zapewnić przestrzeń na jednym z najstarszych osiedli miejskich, dla najmłodszych i najstarszych Bialczan.
BIAŁA PODLASKA: Rusza inwestycja w żłobek i dom seniora
Firma z Rakowisk zaprojektuje i wybuduje żłobek i miejsce dla seniorów na os. Grzybowa/Pieńki

Źródło: wizualizacja

- To inwestycja za prawie 4 mln zł, przy czym do budowy żłobka otrzymaliśmy dofinansowanie ponad 2,8 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy z projektu „Aktywny maluch 2022-2029”. 40 miejsc dla najmłodszych stworzymy w tej części miasta, gdzie nigdy żłobka nie było – mówi prezydent Białej Podlaskiej, Michał Litwiniuk.

W przededniu 2026 roku miasto ogłosiło przetarg na tę właśnie inwestycję usytuowaną przy ul. Ceglanej na os. Grzybowa/Pieńki. Ma powstać w mechanizmie zaprojektuj - wybuduj w ekspresowym wręcz tempie, bo miasto od momentu podpisania umowy na realizację zakłada czas do połowy czerwca. Termin składania ofert do przetargu upłynął 12 stycznia. Zgłosiło się trzech oferentów z kwotami od 3 997 000,77 do 7 966 890,81 zł. Miasto wybrało firmę Tres-Bud Usługi Ogólnobudowlane z Rakowisk, która zadeklarowała wykonanie inwestycji za kwotę 3 997 000,77 zł. - Inwestycja obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie budynku żłobka o powierzchni ponad 350 mkw i Domu Kultury o powierzchni ponad 100 mkw – informuje Jacek Melaniuk, naczelnik wydziału inwestycji w bialskim magistracie. 

Jak można było przeczytać w dokumentach projektowych, realizacja zadania przewiduje: „etap 1 - obejmujący opracowanie koncepcji ma być wykonany w terminie 15 dni od dnia zawarcia; etap 2 - obejmujący wykonanie dokumentacji, w terminie 60 dni od dnia zawarcia umowy; etap 3 - obejmujący budowę wraz z dokumentacją powykonawczą oraz dokonaniem odbiorów i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie – w terminie do 15 czerwca 2026 r.”.

CZYTAJ TEŻ:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Bialczan 05.02.2026 08:01
Dlaczego firma przeciwko której toczy się śledztwo w prokuraturze o zakopywanie odpadów jak czytając w lokalnych mediach tych miejsc policja odkryła wiele Sycyna Rossosz i inne . Czy firma przeciwko której jest prowadzone postępowanie powinna startować w tak dużych inwestycjach

Zulu Gula 05.02.2026 12:03
To taki paradoks bo na działce, na której będzie ta budowa, odpady już są zakopane (w XX. wieku więc cześć już zgniła).

Parasol 05.02.2026 14:24
Całe szczęście jest 21 wiek teraz i ciemnogród się skończył

Zulu Gula 07.02.2026 10:29
Odnośnie do końca ciemnogrodu, to Twój optymizm jest nieuzasadniony. Wystarczy wskazać, że na sąsiedniej działce będącej własnością parafii przewidziany jest budynek kościoła katolickiego.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: as Treść komentarza: Bez problemu można wyłączyć i nie korzystać z tej funkcji telefonu, ale generalnie lepiej mieć, ta funkcja mimo niepotrzebnych wezwań czasami, uratowała już wielu ludzi. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:44 Źródło komentarza: Lubelskie. Zgubiony telefon postawił na nogi służby Autor komentarza: Bolek Treść komentarza: Już specjalnie rower kupiłem, na tą okazję Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:05 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Jasam Treść komentarza: Ja też Data dodania komentarza: 24.06.2026, 07:50 Źródło komentarza: Autostrada z węzła Siedlec Wschód do węzła Łukowisko. GDDKiA podała termin otwarcia Autor komentarza: Band-up - maniaku, Treść komentarza: A kto ma zapłacić? Ubezpieczalnia z OC moturzysty albo UFG jeśli moturzysta ubezpieczenia nie miał. Poza tym - kto durno pyta, ten.. pyta. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 01:30 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Wypuścić !!!!! Treść komentarza: Powinni go rozkuć , przeprosić i wypuścić . Co nas to obchodzi , że ruskie czy tam inne bolszewicy się między sobą strzelają .Przecież naszego obywatela nie zabił . Mało to mamy swoich bandziorów w okolicy , którzy chodzą po wolności . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 19:30 Źródło komentarza: Zabójstwo w Białej Podlaskiej. Elnur A. usłyszał zarzuty [WIDEO]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama