Egzamin ósmoklasisty to trzy dni testów. W poniedziałek uczniowie zmierzą się z językiem polskim, we wtorek z matematyką, a w środę z językiem obcym.
W tym roku do egzaminu ósmoklasisty podejdzie ponad 390 tys. uczniów z około 13 tys. szkół w całej Polsce.
Tyle czasu będą mieli uczniowie na testy
Egzamin ósmoklasisty rozpocznie się w poniedziałek 11 maja testem z języka polskiego. We wtorek 12 maja uczniowie będą zdawali matematykę, a w środę 13 maja – język obcy.
Egzaminy będą się rozpoczynały o godz. 9. Na rozwiązanie testów uczniowie dostaną:
- 150 minut z języka polskiego,
- 125 minut z matematyki,
- 110 minut z języka obcego.
CKE przypomina, że w przypadku uczniów z dostosowaniami możliwe jest wydłużenie czasu pracy – maksymalnie o 45 minut (polski), 40 minut (matematyka) i 35 minut (język obcy).
Jak nie w maju, to w czerwcu
W arkuszu egzaminacyjnym z każdego przedmiotu znajdą się i zadania zamknięte, czyli takie, w których uczeń wybiera jedną z kilku odpowiedzi, i zadania otwarte, czyli takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź.
Uczniowie, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpią do egzaminu ósmoklasisty w maju, będą mogli go zdawać w czerwcu.
Co uczeń może mieć przy sobie na egzaminie?
Na egzamin uczeń może zabrać ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki również linijkę – przypomina Centralna Komisja Egzaminacyjna.
Uwaga, na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników.
Nie wolno także wnosić do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystać z takich urządzeń w sali egzaminacyjnej. Jedynym wyjątkiem są urządzenia wyposażone w aplikację do monitorowania stanu zdrowia ucznia.
Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone w lipcu
Na stronach CKE i okręgowych komisji egzaminacyjnych w dniu egzaminy będą publikowane około godz. 14 arkusze egzaminacyjne. Żeby nauczyciele mogli zobaczyć, z jakimi zadaniami mierzyli się ich uczniowie, a uczniowie sprawdzić, czy dobrze rozwiązali zdania egzaminacyjne.
Ostateczne wyniki egzaminu ósmoklasistów poznamy 3 lipca.


![Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA] Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-laki-nad-toczna-zmieniaja-oblicze-wielki-postep-prac-przy-budowie-bulwarow-zdjecia-1778229567.jpg)
![Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM] Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-uczniowie-zsz-nr-2-zatanczyli-zorbe-film-1778238341.jpg)




![Pożar przy ul. Sławacińskiej. Płonął drewniany dom kryty strzechą [ZDJĘCIA] pożar sławacińska biała podlaska dom kryty strzechą straż pożarna](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-slawacinskiej-plonal-drewniany-dom-kryty-strzecha-1778225669.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze