Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 sierpnia 2026 08:07
Reklama
Reklama
Reklama
Piłka nożna

Ostre strzelanie Podlasia w Kazimierzy Wielkiej [GALERIA ZDJĘĆ]

Podlasie Biała Podlaska wygrało w Kazimierzy Wielkiej z tamtejszą Spartą 5:0. Niebawem zaprezentujemy galerię z meczu.
Ostre strzelanie Podlasia w Kazimierzy Wielkiej [GALERIA ZDJĘĆ]
Marcel Dobruk otworzył worek z bramkami w Kazimierzy.

Autor: Gerard Maksymiuk

Sparta Kazimierza Wielka – Podlasie Biała Podlaska 0:5 (0:3)
Bramki: Dobruk 21’, Twarowski 37’, Konaszewski 45’+1, Urbański 71’, Sacharuk 76’
Sparta: Fiust – Pasternak (46’ Stojek), Gil, Skiba, Lis, Ikwuka, Maderak (80’ Krawiec), Sapok, Sendor (46’ Dudchenko), Szewczyk, Daniel.
Podlasie: Jeż – Bobowski, Twarowski, Dmitruk (60’ Urbański), Kopytov (46’ Wnuk), Maluga (60’ Nojszewski), Dobruk, Sacharuk, Mróz (46’ Grochowski), Andrzejuk (46’ Urbański), Konaszewski.
Żółte kartki: Pasternak, Skiba, Maderak

Podlasie na mecz z Spartą w Kazimierzy Wielkiej udało się z dużą chrapką na komplet punktów. Mimo że w meczu zabrakło najlepszego strzelca, Jarosława Kosieradziego, Podlasie było zdecydowanym faworytem tej potyczki i z tej roli wywiązało się znakomicie.

Od początku spotkania swoją przewagę zaznaczyli goście – najpierw optyczną, a wreszcie i bramkową. W 21. minucie Podlasie objęło prowadzenie po bramce Marcela Dobruka. Piłkę na jedenasty metr dograł Dmytro Kopytov. Obraz gry nie ulegał zmianie – Podlasie nadal przeważało. W 37. minucie wynik spotkania uległ zmianie. Dobruk podał do Szymona Twarowskiego, a ten z zimną krwią pokonał Macieja Fiusta. Nim gospodarze zdążyli otrząsnąć się po stracie drugiej bramki, już przegrywali 0:3. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne idealnie na lewą nogę Mateusza Konaszewskiego dorzucił Kopytov. „Wawa” umieścił piłkę w siatce bramki Sparty. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania, która była popisem gości.

Gra w drugiej połowie trochę się wyrównała, ale dalej więcej z gry miało Podlasie. W 71. minucie świeżo wprowadzony na boisko Piotr Urbański strzelił do pustej bramki na 4:0 po asyście Michała Grochowskiego. Sześć minut później Adam Sacharuk z lewej strony huknął jak z armaty i piłka znalazła drogę do bramki Sparty. Była to debiutancka bramka młodego bialczanina w III lidze. Na tym popis strzelecki ekipy Macieja Oleksiuka zakończył się i do domu pojechali z czwartą wygraną z rzędu. Trwa również passa meczów bez porażki w lidze, to był szósty. W sobotę na stadionie w Białej Podlaskiej o godzinie 17:00 pojawi się Stal Kraśnik. 

Maciej Oleksiuk, trener Podlasia Biała Podlaska 

- Kolejny "teoretycznie" łatwy mecz za nami. Po siedmiu godzinach podróży wyszliśmy na spotkanie, w którym zrealizowaliśmy wszystkie cele: wygraliśmy najmniejszym nakładem sił, trzy gole zdobyli młodzi zawodnicy, dzięki którym dopisujemy również kolejne punkty w Pro Junior System. Brawa dla całej drużyny!! W sobotę zrobimy wszystko, żeby wygrać piąte spotkanie z rzędu!

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Bricomarche
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mareczek Treść komentarza: Siemano, wiecie może jak się skończyła sprawa właściciela? Dostał jakiś wyrok? Data dodania komentarza: 12.08.2026, 22:17 Źródło komentarza: Niedźwiedzie Biznesu 2024, Opta Meble [Kategoria: MIKROPRZEDSIĘBIORSTWO] Autor komentarza: G...... Treść komentarza: Ciekawe czy prokurator i sąd podjęli decyzję aby go zamknąć na 3 miesiące w areszcie ? Dziadka 60 letniego zamknęli na 3 miesiące za to że zaorał kawałek drogi to tu jak najbardziej też powinien być areszt na 3 miesiące . Data dodania komentarza: 12.08.2026, 19:41 Źródło komentarza: POWIAT BIALSKI: Ciężarówka śmiertelnie potraciła rowerzystkę Autor komentarza: Nie chcą asfaltu od 30 lat... Treść komentarza: No jak to kto najlepiej radzi sobie z betonozą ? Ulica Grzybowa w Białej Podlaskiej ! Data dodania komentarza: 12.08.2026, 19:10 Źródło komentarza: Kto najlepiej radzi sobie z betonozą? Biała Podlaska liderem wśród miast powiatów Autor komentarza: Niech zostanie tak jak jest... Treść komentarza: Na osiedlu GRZYBOWA to grzyby mają rosnąć, a nie asfalt. Światło też grzybom szkodzi... Data dodania komentarza: 12.08.2026, 18:59 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Od 30 lat czekają na asfalt i oświetlenie Autor komentarza: por. Nos - maniaku, chory maniaku, Treść komentarza: Tak tak, jechałeś sobie w terenie zabudowanym 45 - 50 km/h, a szofer z ciężarówki trąbił ci i migał.. Zapewne następnie obudziłeś się przywiązany pasami do łóżka na wytrzeźwiałce, albo w psychiatryku. Wszędzie piszesz to samo, maniaku. Data dodania komentarza: 12.08.2026, 18:19 Źródło komentarza: POWIAT BIALSKI: Ciężarówka śmiertelnie potraciła rowerzystkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama