piątek, 3 maja 2024 17:43

Łosice: Sylwek Jaciuk został mistrzem świata!

Podopieczni Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach - Sylwek Jaciuk i Mateusz Klebanowski rewelacyjnie zaprezentowali się podczas tegorocznych Mistrzostw Świata INAS-FID w biegach przełajowych, które odbyły się w dniach 6-7 kwietnia w Trzebnicy. Jaciuk wywalczył złoto na dystansie 6000 m i srebro na dystansie 3000 m, uzyskując tym samym tytuł mistrza i wicemistrza świata. Jego kolega uplasował się w pierwszej dziesiątce.

Do rywalizacji na Dolnym Śląsku stanęła światowa elita zawodników, wśród nich wielokrotny mistrz Sylwek Jaciuk i jego kolega z OSW Łosice, Mateusz Klebanowski - podopieczni trenera Sławomira Karbowiaka. Biało-czerwoni sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim od wielu lat należą do ścisłej światowej czołówki w konkurencjach biegowych, zarówno na bieżni jak i poza nią.

Na dystansie 3000 m Sylwek Jaciuk był drugi, zaś Mateusz Klebanowski zajął ósme miejsce. W konkurencji biegowej na 6000 m, po raz kolejny rewelacyjnie spisał się Jaciuk, zdobywając tytuł mistrza świata. Mateusz w swoim drugim starcie w barwach narodowych zajął dziesiąte miejsce, co jest również bardzo dobrym wynikiem młodego sportowca.

Równolegle odbył się czempionat Polski, w którym wystartowało ponad 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących 10 oddziałów wojewódzkich. Do rywalizacji na szczeblu krajowym przystąpiły podopieczne trenera Sławomira Karbowiaka z OSW - Sara Bahl i Angelika Michalska. Dziewczęta wystartowały w biegu na 1500 m – Angelika zajęła szóste miejsce, a Sara była dwunasta. Zawody w Trzebnicy były trzecimi mistrzostwami świata organizowanymi przez Stowarzyszenie "Sprawni-Razem".