Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 20:58
Reklama

Agata Szczepaniuk

Agata Szczepaniuk to 26-letnia artystka z Międzyrzeca Podlaskiego. Od półtora roku zajmuje się pirografią. Tworzy przepiękne obrazy na kawałkach drewna. Od typowo świątecznych wzorów np. choinek czy pisanek, przez kartki i życzenia ślubne, po widoczki i krajobrazy.
Agata Szczepaniuk

Sztuka wypalania w drewnie, jak mówi, wymaga nie lada wytrwałości, ale daje też mnóstwo satysfakcji. Choć wykonuje rysunki w drewnie stosunkowo od niedawna, jej prace są coraz bardziej skomplikowane i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Swoją twórczość promuje na facebookowej stronie i instagramie "Wypalove".

Bierze udział w jarmarkach i okolicznościowych wystawach. Jej przygoda z pirografią zaczęła się przypadkowo. W liceum dużo fotografowała i w tamtym czasie myślała poważnie właśnie o fotografii. Po szkole średniej podjęła decyzję, że będzie się kształcić w kierunku graficznym. Jednak, jak przyznaje nie czuła się w tej dziedzinie swobodnie. Mąż kupił jej wypalarkę do drewna i tak na dobre zaczęła się jej przygoda z pirografią. Zaszywa się w swojej domowej pracowni i czaruje w drewnie. Miłością do tego akurat materiału zaraził ją jej tata, który jest stolarzem.

– Jeśli mam już jakiś pomysł to najpierw szkicuję go ołówkiem na drewnie, a jak już rysunek lub napis mnie satysfakcjonuje, zaczynam go wypalać. Staram się być bardzo dokładna. Narzędzia jakimi się posługuję to ołówek, gumka, wypalarka i pomysł w głowie – wyjaśnia Agata Szczepaniuk. – Czasem jest tak, że budzę się rano i wiem, co mam zrobić, a czasem szukam inspiracji w internecie i otoczeniu – dodaje. 

Aby zagłosować na Agatę Szczepaniuk należy wyciąć kupon z aktualnego numeru Słowa Podlasia lub wysłać SMS o treści SGA.10 na numer 7248 (Koszt 2,46 zł z VAT za SMS)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama