Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 8 lutego 2026 12:34
Reklama
Reklama
Reklama

ŁOSICE: Do Australii i Dubaju po medale

Dwóch wychowanków OSW w Łosicach, podopiecznych trenera Sławomira Karbowiaka, zakwalifikowało się do prestiżowych międzynarodowych zawodów sportowych. Mateusz Klebanowski wystartuje w zawodach Global Games Federacji INAS-FID w Brisbane w Australii, a Sylwester Jaciuk zmierzy się z dystansem 1500m na Mistrzostwach IPC w Dubaju.
ŁOSICE: Do Australii i Dubaju po medale

Sylwester Jaciuk i Mateusz Klebanowski pracowicie spędzili wakacje przygotowując się do bardzo ważnych zawodów. - Mateusz trenował w lipcu na zgrupowaniu w Olsztynie, później w sierpniu z Sylwkiem Jaciukiem i ze mną trenował w Szklarskiej Porębie - mówi Sławomir Karbowiak. Klebanowski po dwóch startach na mitingach lekkoatletycznych w Lublinie i Warszawie, gdzie poprawił rekordy życiowe na 800 m i 1000 m szlifuje formę w Spale. - W październiku wystartuje w zawodach w Brisbane na dystansach 1500 m i 800 m - dodaje z dumą trener. Jaciuka czekają z kolei zawody w Dubaju, na dystansie 1500 m. Będą to zarazem kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio 2020. - Sylwek będzie startował 14 listopada o godz. 20.03 czasu miejscowego. Bieg będzie można obejrzeć na stronie wwwparalimpic.org - informuje Karbowiak.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XxxTreść komentarza: Czas na modernizację stadionu miejskiego w Radzyniu Podlaskim!!!Data dodania komentarza: 7.02.2026, 16:27Źródło komentarza: Orlęta wygrały w LubartowieAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: GDDKiA ma w czterech literach potrzeby mieszkańców i kierowców, aczkolwiek winna leży też po stronie lokalnych samorządów że nie zadbali o interes swoich mieszkańców w okresie zbierania opinii, widocznie w zarządach dróg powiatowych i gminnych są słabi fachowcy nie potrafiący cztać rysunków technicznych i rozwiązań organizacji ruchu drogowegoData dodania komentarza: 7.02.2026, 13:31Źródło komentarza: Węzeł Łukowisko nie dla mieszkańców Łukowiska?Autor komentarza: Uratowany- to najważniejsze !Treść komentarza: ,,Zgubił się w Rzewuszkach,, ... czyli przebił Bareję, bo w ,,Zmiennikach,, Marian Koniuszko zabłądził w Łukowie.../Data dodania komentarza: 7.02.2026, 11:49Źródło komentarza: Zgubił się w Rzewuszkach. Wezwał policjęAutor komentarza: RozsądnyTreść komentarza: Tak pewnie zjazd dla 264 mieszkańców Łukowisk. Zróbmy zjazdy z autostrady co 3 km i dla wszystkich wsi i miasteczek po drodze. Co wyjdzie ? Stara droga Siedlce - Biała PodlaskaData dodania komentarza: 7.02.2026, 11:17Źródło komentarza: Węzeł Łukowisko nie dla mieszkańców Łukowiska?Autor komentarza: jjoTreść komentarza: W ogóle autostrada pomija Południowe Podlasie - jeden zjazd do Białej Podlaskiej i potem granica . Międzyrzeca nie wspominam bo A2 oddalona jest od tego miasta 12 km . Po co komu autostrada jak jest w BerlinieData dodania komentarza: 7.02.2026, 11:14Źródło komentarza: Węzeł Łukowisko nie dla mieszkańców Łukowiska?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama