Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 13:27
Reklama

To był dobry rok dla Społem

Ponad 34 mln zł zysku z handlu i 280 tys. zł na zrealizowane w 2016 r. inwestycje. Na stabilnym poziomie finansowym zamyka miniony rok bialskie Społem PSS. Okazją do podsumowania było spotkanie noworoczne zarządu oraz przedstawicieli pracowników bialskiej Społem Powszechnej Spółdzielni Spożywców, zorganizowane 5 stycznia.
To był dobry rok dla Społem

Jaki był miniony rok dla spółdzielni, która w mieście nad Krzną funkcjonuje już od 85 lat? – Bogaty w wydarzenia. To był dobry rok - ocenił Eugeniusz Mazur, prezes bialskiej Społem PSS .

Z dumą wymieniał wyniki finansowe, jakie osiągnęły poszczególne sklepy należące do spółdzielni. Łączny dochód z handlu detalicznego towarów wyniósł w 2016 roku 34 mln 32 tys. zł i był o 9,1 proc. wyższy niż rok wcześniej. Najwyższą sprzedaż wśród sklepów spożywczych - 4 mln 306 tys. zł - osiągnął punkt przy ul. Terebelskiej. Wysokimi, bo ponad 3 mln obrotami, pochwalić się mogą również placówki przy ul. Jatkowej, Warszawskiej, Kolejowej i Piłsudskiego.

"Sawko" rekordzistą

Tradycyjnie konkurencji nie miał Spółdzielczy Dom Handlowy "Sawko", gdzie zanotowano największą sprzedaż detaliczną liczącą 4 mln 456 tys. zł. Kwota uzyskana przez "Sawko" w 2016 r. była o 1,6 proc. wyższa od poprzedniego okresu rozliczeniowego. O 25 proc. udało się podnieść również obroty Restauracji "Stylowa". Nieźle zakończył też stary rok zlokalizowany przy ul. Północnej zakład piekarsko-ciastkarski. Wyprodukowano w nim ponad 650 ton pieczywa i 62 tony ciasta, a zyski ze sprzedaży były o blisko 4 proc. wyższe.

Spółdzielnia w minionym roku inwestowała i przeprowadzała remonty. Na modernizację sprzętu i budynków sklepowych oraz zakładowych wydano ponad 250 tys. zł. Natomiast blisko 280 tys. zł pochłonęły inwestycje. Istotna też była reklama, systemy lojalnościowe i przedsięwzięcia promocyjne, zachęcające klientów do dokonywania zakupów w sieci Społem i z powodzeniem funkcjonujące we wszystkich bialskich punktach.

Zasłużeni dla województwa

W 2016 roku bialska spółdzielnia świętowała jubileusz i z okazji 85-lecia otrzymała od marszałka województwa lubelskiego tytuł "Zasłużony dla województwa lubelskiego". Społem PSS to nie tylko działalność ekonomiczna, ale również społeczna i kulturalna. Przy spółdzielni od 60 lat czynnie działa 30-osobowy chór i kapela "Społem".

Monika Pawluk

Więcej na temat spotkania noworocznego "Społem" PSS w papierowym i elektronicznym "Słowie" nr 2.

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
głodomorek 11.01.2017 15:54
Brawo i gratulacje. Zupki w "stylowej" ok;)

Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama