Rada społeczna szpitala zajmowała się ostatnio kwestią podwyżek dla lekarzy. Po dyskusji nie podjęto w tej sprawie uchwały. Lekarze chcą podwyższenia stawki za godzinę dyżuru z 50 na 60 zł, uzasadniając, że tak jest w innych szpitalach.
Dyrektor SP ZOZ Grażyna Podlipniak-Sobczyńska zaproponowała, że ostatecznie mogłoby to być nie 60, a 55 zł. Zasiadający w radzie z ramienia wojewody mazowieckiego Janusz Kobyliński zaproponował, aby w tej sprawie najpierw wypowiedział się zarząd powiatu.
- Trzeba rozważyć możliwości finansowe. Jeżeli z tytułu podwyżki straty szpitala byłyby jeszcze większe, to będzie musiał je pokryć powiat. Dlatego uważam, że trzeba to przeanalizować - podkreśla Kobyliński, radny powiatu łosickiego.
Sprawa podwyżek dla lekarzy będzie analizowana na najbliższej sesji rady.
(mal)












![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze