Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:06
Reklama

Biała Podlaska: Kobieta już 50 dni spędziła w izolacji 

Mieszkanka miasta w izolacji domowej przebywa od 8 lipca. W ciągu prawie dwóch miesięcy była poddana 9 testom na obecność koronawirusa.  Wynik raz jest pozytywny, a innym razem nierozstrzygający, więc kobieta ma się izolować. Lato spędza zamknięta w czterech ścianach. A jej pobyt w domu monitoruje od kilkudziesięciu dni policja. Bialczanka przyznaje, że ma już dość tej kuriozalnej sytuacji. Tymczasem jedyna odpowiedź, jaką słyszy od sanepidu to: „Musi uzbroić się pani w cierpliwość”.
Biała Podlaska: Kobieta już 50 dni spędziła w izolacji 

Dominika Korszeń to mieszkanka Białej Podlaskiej, która od początkowych dni lipca, bez przerwy przebywa w izolacji domowej w związku z potwierdzeniem u niej zakażenia koronawirusem.

Niejasne wyniki badań

Jej partner jest pracownikiem zakładów mięsnych w Horbowie, które były jednym z pierwszych ognisk zakażeń w powiecie bialskim. – W związku z potwierdzeniem zakażenia w zakładzie, cała nasza rodzina, ja, partner i dwójka naszych dzieci, została przebadana. Trafiliśmy do izolacji domowej, bo testy wykazały, że jesteśmy zakażeni koronawirusem – opowiada pani Dominika.

Na szczęście wszyscy chorobę przeszli bezobjawowo. Po trzech tygodniach od uzyskania pierwszych pozytywnych wyników, całej rodzinie wykonano powtórne badania. – Wyniki mojego partnera i dzieci wyszły negatywne i uznano ich za ozdrowieńców. W moim przypadku wyniki okazały się nadal pozytywne i zostałam po raz kolejny skierowana na izolację domową. Pani z sanepidu poinformowała, że w związku z tym, muszę nadal przestrzegać wszelkich zasad sanitarnych, unikać kontaktu z rodziną, nie wychodzić z domu i tak dalej – wyjaśnia. Po tygodniu kobiecie wykonano testy po raz kolejny, okazało się, że tym razem dają wynik tzw. nierozstrzygający. 

(...)

Test za testem. I tak od 50 dni

Tym samym, pani Dominika musiała spędzić kolejne dni w izolacji, do czasu następnych badań. Te niestety znów dały wynik, który nie pozwolił jej uznać za ozdrowieńca. I tak zaczęła się cała seria testów… (...)

„Prosimy o cierpliwość”
Niestety na pytanie, dlaczego jej badania dają niejasne wyniki oraz kiedy ta trudna sytuacja się zakończy, nie uzyskała dotąd odpowiedzi. – Jedyne, co słyszę w słuchawce od pań z sanepidu to „Prosimy o cierpliwość”. Nikt nie wie, dlaczego moje wyniki wyglądają w ten sposób – kończy.

My też próbowaliśmy się dowiedzieć, co może być powodem takiej sytuacji. Niestety mimo prób kontaktu z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie oraz Laboratorium WSSE w Lublinie, nie udało nam się uzyskać odpowiedzi. Na stronie PIZP PZH czytamy jedynie formułkę: „Wystawienie wyniku nierozstrzygającego nie świadczy i nie może być interpretowane jako błąd lub brak należytego działania laboratorium, a wszelkie działania i naciski na przyspieszenie wydania wyniku ostatecznego są niedopuszczalne i naruszają ustawowe prawa diagnosty laboratoryjnego”. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 25 sierpnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Alonso 26.08.2020 21:32
Trochę to dziwne bo ta pani chodzi po ulicy z dziećmi jaka to izolacja

Anger 26.08.2020 18:07
Są jednostki które nie potrafią znieść takiego pozbawienia wolności i ci którzy ją odbierają odpowiedza za to - jeśli mnie ktoś spróbuje zamknąć, na podstawie jakiegoś lewego testu, a będę kompletnie zdrowy, to ostrzegam że nie zaakceptuje i użyje wszelkich środków aby zamach na moja wolność odeprzeć

LR722 26.08.2020 17:06
Dziwne to wszystko w tej Polsce. W UK nikt nie robi ci testów drugi raz jak jesteś chory żeby sprawdzić czy już "wyzdrowiałeś". Po dwóch tygodniach możesz legalnie wyjść(jeśli nie ma objawów to po 1 tyg) i jakoś kraj im się nie wali, a i liczba chorych jest w sumie niewielka jak na tak ruchliwy i popularny kraj. Nie ma co przesadzać bo i tak mnóstwo osób przechodzi bezobjawowo lub ma lekkie objawy i chodzą tak nieświadomie. Znajomy pracuje w domu opieki, 1 czerwca zrobili tam wszystkim pracownikom testy, on miał wynik pozytywny i po tygodniu mógł wrócić do pracy bo nie miał objawów, nie robili mu testów drugi raz i żaden senior do dziś nie zachorował na covid. Nadgorliwość też nie jest dobra, szkoda środków np. na codzienne wizyty Policji czy robienie testów tej samej osobie po kilkanaście razy.

velociraptor 26.08.2020 13:07
czy jest jakiś prawnik który specjalizuje się w pozwach zbiorowych przeciwko państwu polskiemu za bezpodstawne pozbawienie wolności? dajcie namiary i niech ludzie się skrzykną i działają. tu są grube miliony do ugrania

fuck 26.08.2020 12:15
rozwiazac sanepid ! Ta chazarska organizacja słuzy jedynie sobie

nnnn 26.08.2020 12:11
i tak działa system. Niewazne, ze jestes zwykłym człowiekiem. Jestes przypadkowa ofiara , ktora ma słuzyc za przykład i straszak dla innych. Nie dostosujesz sie - KARA! Czy sąd cie obroni ?? Nie wiadomo- sądy sa w systemowych łapach. Mozesz udac sie jedynie do Pana Boga na skargę lub sprobowac sie zbuntowac. ALe jak to sie skonczy ?? Jesli wszyscy nie powiedzą : NIE! bedzie tylko gorzej i gorzej

obywatel rd 25.08.2020 20:54
Odpowiedzialność ponosi szef sanepidu Jarosław Pinkas

Niosę prawdę 25.08.2020 17:18
Testy PCR nie nadają się do badania wirusów o czym mówił sam jego Twórca noblista Kery Mullis. Widać jak są wykształceni pracownicy z sanepidu. Potrzebny tej kobiecie jest prawnik bo to cyrk na kółkach.

Magda 25.08.2020 15:27
Żaden lekarz nie wystawi zaświadczenia o tym , że pacjent jest zdrowy i nie ma Covid 19, a jedynie , że jest niewykrywany po badaniu taką to , a taką metodą- testem. Lekarze z Niemiec ostatnio dokonali alarmującego odkrycia , a mianowicie , że koronawirus "chowa się " w mięśniu sercowym. Osoby które są uznawane za zdrowe powinny mieć również zrobione badania EKG, Echo serca i rezonans magnetyczny. Należy wykonać także badania nerek i wątroby. Czy w Białej robione są takie badania , czy może skoro nie ma wirusa do do widzenia i do domu?

Ty se 25.08.2020 19:23
raczej zbadaj muSK

Koleś Git 26.08.2020 06:56
Za wypisywanie takich bzdur powinnas być skierowana na badania psychiatryczne. Ewentualnie proszę na własną rękę przeprowadzić test, wziąć rozbieg i ***nąć głową w ścianę.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama