Gmina Drelów: Szkoła z nagrodą

  • 15.06.2020, 08:01
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Szkoła z nagrodą
W konkursie plastycznym pod hasłem "Koloratorium" jedną z głównych nagród w postaci iPada wywalczył uczeń szkoły w Szóstce. Uczniowie tej szkoły walczą o kolorową pracownię biologiczno – chemiczną.

Szkoła Podstawowa w Szóstce (gm. Drelów) po raz kolejny bierze udział w programie społecznym Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. W 2017 r. jako laureat programu "Kolorowe Boiska" wygrała wielofunkcyjne boisko sportowe. Tegoroczne „Koloratorium” to projekt, którego celem jest odkrycie przed uczniami z całej Polski niezwykłego świata chemii i biologii.

- Wierzymy, że każdy uczeń ma w sobie potencjał do poznawania i zmieniania świata. Do dokonywania wielkich odkryć potrzebne są jednak solidne podstawy. Chcemy, aby uczniowie zobaczyli, że przeprowadzanie eksperymentów i poznawanie otaczającego ich środowiska to świetna zabawa i doskonała przygoda. Że jest to zadanie dla prawdziwych młodych odkrywców – tłumaczą organizatorzy ogólnopolskiego konkursu. Główną nagrodą w konkursie dla szkół są kolorowe szkolne laboratoria wraz z wyposażeniem o wartości 3x30 000 zł, 3x15 000 zł i 4x10 000 zł. Laureaci otrzymają również produkty Śnieżki na remont pracowni. Równocześnie z głównym konkursem trwają konkursy indywidualne dla uczniów. Wśród pięciu laureatów rozstrzygniętego przed kilkoma dniami konkursu plastycznego znalazł się Miłosz Borkowicz ze Szkoły Podstawowej im. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szóstce, który za zgłoszoną pracę otrzymał iPada Apple. Sukces szósteckiego ucznia jest wyjątkowy, bo do konkursu plastycznego i literackiego zgłoszono łącznie aż 3183 prace!

W rankingu szkół biorących udział w programie Śnieżki szkoła w Szóstce znajduje się obecnie na 15 pozycji z wynikiem 7165,02 pkt. W projekcie bierze udział 53 uczniów. - Szkoła Podstawowa im. ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szóstce znajduje się w małej wsi - Szóstka. Jak sama nazwa wskazuje zawsze staramy się być na szóstkę. Bardzo dba o to nasza Pani Dyrektor - Małgorzata Celińska, która kieruję już naszą placówką 17 lat. Jako mała szkoła bardzo dobrze znamy naszych uczniów i staramy się zapewnić im jak najlepszy rozwój. Uczestniczyliśmy w wielu działaniach, konkursach, w niektórych z dużym sukcesem :) Teraz marzy nam się prawdziwa pracownia biologiczno - chemiczna i dołożymy wszelkich starań, aby to marzenie zrealizować – zapewniają uczestnicy „Koloratorium”.

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe