Gmina Rossosz: Wyjątkowy koncert nad Zielawą

  • 15.06.2020, 14:13 (aktualizacja 15.06.2020, 16:05)
  • Paulina Chodyka
Gmina Rossosz: Wyjątkowy koncert nad Zielawą
Chcecie poczuć prawdziwie słowiański klimat? Poznać muzyczny eklektyzm w najlepszym wydaniu oraz potańczyć i pośpiewać nad brzegiem rzeki w ciepłą, czerwcową noc? Możecie tego doświadczyć już w ten weekend w agroturystyce "Mokoszowe Sioło".

Już w sobotę, 20 czerwca, o godz. 20.00 rozpocznie się niezwykły koncert krakowskiego zespołu Kirszenbaum. Niezwykły, bo... domowy. Mieszkańcy Bordziłówki i właściciele agroturystyki "Mokoszowe Sioło" w gminie Rossosz zapraszają do swojego domu i na swe podwórko. Wszystkich szczegółów  dowiecie się pisząc na adres [email protected] lub dzwoniąc 606 618 341. 

Kirszenbaum jest jak Wyspiański na mefedronie. Krakowski duet ożywia postfolkowe zgliszcza, wyznacza im świeże kierunki i wrzuca prosto na loopery, ze słowiańskim przytupem zderzając Toma Waitsa i Junip. Zola krzyczy na klezmerów, Henry Miller tańczy z Muminkami, a efektem jest melancholijna intertekstualna karuzela. Kierkegaard pisał o nich: „To chyba jazz”. Nic bardziej mylnego.

Artyści wielokrotnie pojawiali się na antenach Radia Kraków oraz Dwójki, Czwórki i Trójki Polskiego Radia, wzięli udział w Festiwalu Folkowisko, Letniej Akademii Filmowej i Green Zoo Festival, zwyciężyli w konkursach Festiwalu Synestezje 2017 i Dragon Folk Festu 2018. Kirszenbaum to wspólne przedsięwzięcie Kacpra Szpyrki oraz Jakuba Wiśniewskiego. Obaj artyści prowadzą również działalność literacką.

Wejściówka na spotkanie kosztuje „co łaska”, a na spotkaniu puszczony będzie kapelusz, każdy wrzuca, ile chce, choć sugerowana kwota to 20 zł (nie wypada wrzucić mniej – wypada więcej). Wszystkie pieniądze stanowią honorarium artystów. Koncert jest kameralny, dlatego konieczne jest wyciszenie telefonów i wszelkich urządzeń elektrycznych. Występów nie można nagrywać, a na spotkanie można przynieść swój alkohol i jedzenie. Można zabrać ze sobą koc do siedzenia i kapcie. Oczywiście należy też pamiętać o maseczkach ochronnych.

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe