Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 24 maja 2022 18:16
Reklama

Wydarzenia kulturalne

Będą potańcówki i przygoda z teatrem
Będą potańcówki i przygoda z teatrem

Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim może pochwalić się kolejnymi dwoma sukcesami. W ostatnim czasie otrzymał bowiem dofinansowanie na dwa ciekawe projekty. Dzięki temu znów w tym roku będzie można wziąć udział w niezapomnianej „Gminnej potańcówce na dechach”, a także po raz pierwszy międzyrzecki GOK zrealizuje program „Lato w teatrze”. My nie możemy się już doczekać!

09.05.2022 09:30
W Janowie Podlaskim czeka nas majówka pełna wrażeń
W Janowie Podlaskim czeka nas majówka pełna wrażeń

Wielkimi krokami zbliża się ulubiony długi weekend Polaków. W związku z tym Zamek Janów Podlaski oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na wspólnie spędzony czas pełen pozytywnych wrażeń. Będzie dużo lokalnych smaków i tradycji, a to za sprawą Jarmarku Artystyczno-Historycznego, nie obędzie się też bez koncertów. Wydarzenia swoim patronatem medialnym objęło Słowo Podlasia.

26.04.2022 13:30    1
Łomaska biblioteka z wyróżnieniem
Łomaska biblioteka z wyróżnieniem

Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach znalazła się w zacnym gronie wyróżnionych w konkursie Mistrz Promocji Czytelnictwa 2021. Tym samym jest jedyną placówką w naszym regionie, którą nagrodzono za promowanie czytelnictwa w tej edycji konkursu. – Jest nam miło, że nasza praca została zauważona i tak wysoko oceniona – mówi dyrektor placówki Agata Chwalewska.

04.04.2022 13:44
Sosnówka: Przypomnieli najpiękniejsze tradycje wielkanocne
Sosnówka: Przypomnieli najpiękniejsze tradycje wielkanocne

Już po raz ósmy spotkaliśmy się na Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych w Sosnówce. Wydarzenie co roku skupia wokół siebie regionalnych artystów, koła gospodyń wiejskich, zespoły ludowe i lokalną społeczność. Tym razem nie mogło być inaczej. „Słowo Podlasia” objęło wydarzenie patronatem medialnym.

04.04.2022 11:24
Lekcja z historią w tle
Lekcja z historią w tle

W murach Akademii Bialskiej, odbyło się spotkanie z izraelską reżyserką filmów dokumentalnych, dziennikarką i pisarką Hilą Timor Aszur. Okazją do rozmowy była wydana niedawno książka autorki pod tytułem „Skórka od chleba” oraz projekt „Szkoła dialogu”, realizowany przez jedną z klas Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej.

22.03.2022 13:30
Biała Podlaska: Okna pamięci Agnieszki Kastelik
Biała Podlaska: Okna pamięci Agnieszki Kastelik

Od 4 marca w Galerii Podlaskiej będzie można oglądać obrazy Agnieszki Kastelik. Jej prace to okna pamięci i symbole upływającego czasu. A to, co ją najbardziej interesuje i to, co chce przekazać swoją twórczością to kwestia pamięci i zapomnienia.

02.03.2022 10:50
Gmina Sosnówka: Zajęcia w muzeum
Gmina Sosnówka: Zajęcia w muzeum

Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia edukacyjne. 

23.02.2022 09:23
Biała Podlaska: Spotkania z fotografią
Biała Podlaska: Spotkania z fotografią

Fotoklub Podlaski oraz Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej zapraszają na spotkanie z Tomaszem Młynarczykiem. Oprócz tego BCK zaprasza na "Ferie z fotografią".

19.02.2022 12:15
Radzyń Podlaski: Przygoda z Halikiem
Radzyń Podlaski: Przygoda z Halikiem

Radzyński Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie „Podróżnik” zapraszają na warsztaty z Mirosławem Wlekłym pt. „Przygoda dzika Toniego Halika”. 

14.02.2022 08:41
Biała Podlaska: Wystawa obrazów Danuty Koszołko
Biała Podlaska: Wystawa obrazów Danuty Koszołko

W przestrzeni miejskiej biblioteki można do 28 lutego podziwiać obrazy Danuty Koszołko. 

14.02.2022 08:39
Biała Podlaska: Spędź ferie z biblioteką
Biała Podlaska: Spędź ferie z biblioteką

Miejska biblioteka i podległe jej placówki przygotowały niezwykle bogatą ofertę dla najmłodszych na czas zimowych ferii. Wszystkie zajęcia będą odbywać się online. Nie zabraknie ciekawych warsztatów, wspólnego czytania oraz rozmów o podróżach na Marsa, wulkanach i sportach zimowych.

14.02.2022 08:34
Biała Podlaska: Poplenerowa wystawa fotografii
Biała Podlaska: Poplenerowa wystawa fotografii

Do 21 marca można oglądać wystawę fotografii, wykonanych podczas XXVI Międzynarodowego Pleneru Fotograficznego "Podlaski Przełom Bugu". 

11.02.2022 09:10
Biała Podlaska: Ferie w muzeum
Biała Podlaska: Ferie w muzeum

Muzeum Południowego Podlasia przygotowało kilka ciekawych wydarzeń na zbliżające się zimowe ferie. 

11.02.2022 09:08
Gmina Kodeń: Zaśpiewaj o miłości
Gmina Kodeń: Zaśpiewaj o miłości

Do 10 lutego można zgłaszać udział w III Powiatowym Nadbużańskim Przeglądzie Ludowej Piosenki Miłosnej. 

05.02.2022 11:57
Powiat bialski: Koncerty kolęd
Powiat bialski: Koncerty kolęd

Najbliższy weekend upłynie w naszym regionie pod znakiem ostatnim przeglądów i koncertów kolęd. Jeden z nich odbędzie się w Motwicy, a patronem medialnym tego wydarzenia jest Słowo Podlasia. 

24.01.2022 10:51
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DuśTreść komentarza: To trzeba w policji pracować żeby po osiemnastu latach prosić ludzi o pomoc w sprawie zmarłegoData dodania komentarza: 24.05.2022, 17:43Źródło komentarza: Zmarł 18 lat temu. Policja prosi o pomoc w ustaleniu, kto to jest [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]Autor komentarza: Huggy WuggyTreść komentarza: Jestem miłym STWORKIEM !!! >:)Data dodania komentarza: 24.05.2022, 17:02Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: Huggy WuggyTreść komentarza: Huggy Wuggy najlepszyData dodania komentarza: 24.05.2022, 10:25Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: qwertyTreść komentarza: Admowicz nic nie miał przeciwko śmierdzącej biogazowni i chlewni - zbadajcie proszę ta sprawę i powiązania z PSLData dodania komentarza: 24.05.2022, 08:18Źródło komentarza: Dąb Alojzy znów w centrum uwagi. Tym razem... przeszkadza w budowie A2Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Chyba się z kosmosu urwałeś. Prowadzą drogę przez domy, gdzie obok są pola i żadnego budynku. Gdzie sens i logika? Rekompensata pieniężną mówisz. Za dom ci dadzą tyle, że nawet w stanie surowym nowego nie postawisz. Radzę zacząć myśleć ;)Data dodania komentarza: 23.05.2022, 22:14Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowośćAutor komentarza: MieszkankaTreść komentarza: Człowieku chyba nie wiesz co mówisz... Przez tą drogę ludzie stracą dobytek całego życia, wszystko z czego żyją a dostaną gówno zamiast pieniędzy! Chyba nie zdajesz sobie sprawy o co tu chodzi... Mogą wybrać trasę, która idzie przez pola i nikomu nie zniszczy życia a wybrali taką gdzie kilkanaście rodzin straci dobytek całego życia i nie będą wstanie nawet za to wybudować czy kupić nowego domu nie mówiąc o tym że stracą pola z których żyli więc dodatkowo nie będą mieli pracy i żadnych środków do życia oprócz tego marnego grosza, które dostaną. Jak nie wiesz dokładnie o co chodzi to lepiej zamknij buźkę i nie pisz głupich komentarzy bo to nie na miejscu...Data dodania komentarza: 23.05.2022, 21:59Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowość
Reklama