Biała Podlaska: Szymon Hołownia spotkał się z bialczanami

  • 24.06.2020, 08:32
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Szymon Hołownia spotkał się z bialczanami
Przyjechał do Białej Podlaskiej, choć miasto nie znajdowało się na trasie jego wyborczej kampanii. Mówił o nowoczesnej oświacie, obronności, zielonej energii i przede wszystkim o tym jak widzi funkcję prezydenta w kraju. – Prezydent musi być prezydentem ludzi o różnych poglądach, nie może być najeźdźcą, który narzuca nam swoje przekonania – mówił Hołownia do wypełniającego centrum miasta tłumu.

To pierwszy kandydat na prezydenta RP, który na swojej kampanijnej trasie odwiedził Białą Podlaską. Na spotkanie z nim, w niedzielę 21 czerwca, przybyli mieszkańcy Białej ale i radzynianie, łukowianie, ludzie z Siedlec czy Włodawy. Słuchali o pomysłach na nowoczesną służbę zdrowia, oświatę XXI wieku, nowoczesną armię i ekologiczne państwo.

Hołownia znaczną część swojego wystąpienia poświęcił jednak na przedstawienie swojej wizji tego, jaki powinien być prezydent Polski. – Potrzebujemy prezydenta, który będzie bezpośrednio rozmawiał z Polakami o tym co zrobić, żeby Polska była i PiS-u i Platformy, tych co wygrali i tych co przegrali. Teraz mamy sytuację, że dwie polityczne kobry próbują nas zahipnotyzować. Nie dajcie sobie wmówić, że wszystko jest już jasne i karty są rozdane. Wybory prezydenckie wygrywa się w II turze, a to ja według wszystkich sondaży mam szansę w II turze pokonać Andrzeja Dudę – mówił Szymon Hołownia.

Dodał, że w chwili obecnej ma już za sobą około 2 mln zwolenników. – Żeby wejść do II tury potrzebujemy drugie tyle, Wystarczy, że każdy z przekonanych przekona jedną osobę i mamy to – zapewniał Hołownia. Chce, by do urn poszli ci, którzy na głosowania dotąd nie chodzili. Według szacunków jego sztabu to około 8 mln  osób. – Nie musimy wybierać elektoratu Dudy czy Trzaskowskiego. Wystarczy aktywizować tych, którzy na wybory nie chodzą – mówił kandydat. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe