Powiat bialski: Koronawirus znowu w urzędzie pracy. Sześciu zakażonych w Piszczacu

  • 02.07.2020, 18:23
  • red.
Powiat bialski: Koronawirus znowu w urzędzie pracy. Sześciu zakażonych w Piszczacu
W ostatnim czasie u sześciu mieszkańców Piszczaca potwierdzono zakażenie koronawirusem. Z jednym z nich miała kontakt pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej, u której również badania potwierdziły obecność koronawirusa. Przypomnijmy, że do tej pory w Białej Podlaskiej potwierdzono 18 przypadków zakażenia, z czego 9 osób wyzdrowiało. W powiecie bialskim zaś do tej pory potwierdzono 12 przypadków, z czego 5 osób wyzrowiało.

Władze gminy Piszczac wydały dzisiaj specjalny komunikat, w którym przypominają mieszkańcom o przestrzeganiu obostrzeń i zaleceń sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Ma to związek z tym, że w ostatnim czasie wśród mieszkańców Piszczaca potwierdzono sześć przypadków zakażenia koronawirusem. "W związku z panującą epidemią, przypominany o przestrzeganiu obostrzeń i zaleceń sanitarnych: noszeniu maseczek i rękawiczek w miejscach skupisk ludzkich oraz w zamkniętych pomieszczeniach (m.in. w sklepach, urzędach, innych miejscach użyteczności publicznej), zachowaniu zalecanych odległości. Prosimy o czujność i ostrożność. Prosimy również o rozwagę i rozsądek. Przez ponad 4 miesiące udawało nam się uniknąć zakażeń. Sytuacja sanitarna w Piszczacu jednak zmieniła się. Mamy 6 mieszkańców z pozytywnym wynikiem na obecność korona wirusa – potwierdzone testami. " - brzmi komunikat władz, zamieszczony na gminnym portalu "Piszczac - To Lubię".

Jak udało nam się ustalić z jedną z zakażonych osób miała kontakt pracownica Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej. U kobiety badania potwierdziły obecność koronawirusa.

Przypomnijmy, że na początku kwietnia ze względu na potwierdzony przypadek zakażenia zamknięto na dwa tygodnie Powiatowy Urząd Pracy, bowiem zakażony mężczyzna był członkiem rodziny jednej z pracownic urzędu. Pracownicy zostali wtedy poddani kwarantannie.

W Białej Podlaskiej potwierdzono do tej pory 18 przypadków zakażenia, z czego 9 osób wyzdrowiało. W powiecie bialskim zaś do tej pory potwierdzono 12 przypadków, z czego 5 osób wyzdrowiało.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe