Gmina Podedwórze: Drogo, ale nie dramatycznie

  • 12.07.2020, 09:35
  • (TWA)
Gmina Podedwórze: Drogo, ale nie dramatycznie
Zarząd Międzygminnego Związku Celowego ustalił wielkość opłaty śmieciowej. Od sierpnia wyniesie ona 18 zł za osobę w rodzinie (wzrost z 13 zł). Kto będzie kompostował odpady bio, ten zapłaci mniej.

Opłata za śmieci wzrośnie, gdyż poszły w górę m.in. koszty ich odbioru oraz przetworzenia. Władze MZC szacowały, że nowa stawka może wynieść minimum 18 zł, ale może też wzrosnąć nawet do 21 zł. - Po wielu analizach doszliśmy do wniosku, że ze wszystkimi kosztami powinniśmy zmieścić się w tej najniższej kwocie, czyli 18 zł za osobę w rodzinie – mówi szef związku, Józef Steć.

Wprowadzono również ulgę dla tych, którzy będą kompostowali odpady bio. Dotyczy ona jednak wyłącznie właścicieli domów jednorodzinnych. Stawka dla nich wyniesie 16 zł, ale muszą złożyć stosowne oświadczenie. Zmniejszono też wielkość kary dla tych, którzy nie będą segregowali odpadów, lub będą to robili w niewłaściwy sposób. Do tej pory nakładana była za to kara rzędu trzykrotności stawki ustalonej za odpady segregowane. Od sierpnia będzie to dwukrotność tej kwoty.

Rozstrzygnięto także przetarg na odbiór śmieci. W dalszym ciągu będzie zajmowało się tym Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej we Włodawie. Władze MZC już podpisały umowę na usługę z przedstawicielami tej spółki. Nowe zasady dotyczą mieszkańców wszystkich gmin przynależących do MZC, czyli Podedwórza, Sławatycz, Sosnówki, Hanny, Hańska, i Starego Brusa oraz miasta Włodawa.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe