Biała Podlaska: ITD nadal na Brzeskiej

  • 12.07.2020, 09:38
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: ITD nadal na Brzeskiej
W październiku ubiegłego roku szef Głównej Inspekcji Transportu Drogowego zapowiadał przeniesienie bialskiego oddziału ITD z budynku przy ul. Brzeskiej, należącego do miasta, do siedziby przy ul. Warszawskiej, własności urzędu marszałkowskiego. Przeprowadzka miała się dokonywać od kwietnia do czerwca tego roku. Mamy lipiec, a ITD siedziby nie zmieniło.

ITD działa na terenie miasta już ponad dwa lata. Oddział ITD w budynku na ul. Brzeskiej zajmuje blisko 1000 mkw. powierzchni. Zatrudnionych jest tam około 120 osób, o których Alvin Gajadhur, szef GITD mówił, że są to wysokiej klasy specjaliści wyłonieni spośród kilku tysięcy aplikujących o pracę w oddziale.

Gdy oddział w Białej Podlaskiej był tworzony, siedzibę dla instytucji zaproponował ówczesny prezydent miasta, Dariusz Stefaniuk. Po zmianie na stanowisku prezydenta, współpraca z miastem, w kwestii zabezpieczenia usług lokalowych miała się, zdaniem GITD pogorszyć. - Woda cieknie z sufitów wprost na komputery, ostatnio urwała się lampa. Dobrze, że nie uderzyła żadnego z pracowników. Zimą jest bardzo zimno a latem ludzie mdleją od gorąca. Nie możemy pozwolić dłużej na pracę naszych inspektorów w takich warunkach – zapewniał podczas konferencji, 4 października 2019 roku Alvin Gajadhur.

Wówczas też poinformowano, że ITD zmieni lokum i przeprowadzi się do budynku przy ul. Warszawskiej, należącego do urzędu marszałkowskiego. Początek przenosin miał przypaść na kwiecień tego roku, a ich finał planowano na czerwiec. Plany nie były zresztą nowe, bo już w połowie 2019 roku rzecznik marszałka, Remigiusz Małecki informował naszą redakcję, że : – W toku są sprawy związane z wnioskami Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie. Obie instytucje zwróciły się do ZNW w Lublinie o możliwość wynajęcia powierzchni w budynku przy ul. Warszawskiej 14 w Białej Podlaskiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 7 lipca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe