Koronawirus: Nowe przypadki w powiecie bialskim. Łącznie to już 112 przypadków

  • 13.07.2020, 10:51
  • red.
Koronawirus: Nowe przypadki w powiecie bialskim. Łącznie to już 112 przypadków
Rzecznik wojewody lubelskiego poinformował o ośmiu nowych przypadkach w województwie lubelskim. Sześć z nich pochodzi z powiatu bialskiego. Łącznie w powiecie bialskim jest więc 112 aktywnie zakażonych osób (aktualnie zmagających się z COVID-19), 19 takich osób jest w Białej Podlaskiej, a po 2 w powiatach parczewskim i radzyńskim.

- Na terenie województwa lubelskiego mamy osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - informuje rzecznik wojewody lubelskiego, Agnieszka Strzępka. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą:

- dwóch mężczyzn w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu bialskiego, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- trzech kobiet w wieku powyżej 60 lat z powiatu bialskiego, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu krasnostawskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,

- mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu krasnostawskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Do dnia 13 lipca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 820 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 582 ozdrowieńców i zarejestrowano 20 zgonów. Oznacza to, że znaczna część aktywnych przypadków zakażenia koroanwirusem pochodzi z naszego regionu: powiat bialski - 112, Biała Podlaska - 19, powiat parczewski - 2, powiat radzyński - 2.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe