Region: Czy pielgrzymi dotrą na Jasną Górę?

  • 15.07.2020, 09:01
  • Anna Chodyka
Region: Czy pielgrzymi dotrą na Jasną Górę?
- Niektóre diecezje odwołały pielgrzymki, inne zmieniły ich formułę, a część z nich zostało zawróconych przez policję, z powodu różnego rodzaju obostrzeń sanitarnych – mówi rzecznik kurii siedleckiej ks. Jacek Świątek. Jak będzie wyglądała organizacja 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę? I jakie zasady będą obowiązywać ze względu na pandemię koronawirusa?

W tym roku w pielgrzymce będą mogli wziąć tylko przedstawiciele poszczególnych grup. Będą mogły to być osoby w wieku od 18 do 60 lat. - Będzie to pielgrzymka sztafetowa, to znaczy, że nikt nie będzie nocował na trasie. Delegacje będą przyjeżdżać rano do miejscowości A i iść przez cały dzień do miejscowości B. W miejscowości noclegowej zostawią intencje, a następnego dnia przyjadą kolejni reprezentanci - informuje kierownik 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę ks. Paweł Bielecki. 

Jednocześnie, na danej trasie, będzie pielgrzymowało jedynie dziesięć osób. Wyjątek stanowi ostatni odcinek z Mirowa na Jasną Górę, który przypada na 14 sierpnia. - Tam też zaprosimy reprezentacje wszystkich grup po pięć osób, żeby ze znaczkami weszli na Jasną Górę. W takiej ok. 150 osobowej grupie, reprezentującej pielgrzymów wejdziemy na szczyt Jasnej Góry – dodaje. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 14 lipca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe