Biała Podlaska: Urząd zamyka się przed mieszkańcami i mediami

  • 28.07.2020, 08:01
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Urząd zamyka się przed mieszkańcami i mediami
Sytuacja pandemiczna w ostatnich tygodniach zdecydowanie dała się we znaki mieszkańcom powiatu bialskiego i miasta Białej Podlaskiej, dotąd przez koronawirusa raczej omijanych. Władze miasta odpowiadają wprowadzaniem obostrzeń. Nie odwołują jednak cyklicznych imprez plenerowych. Natomiast walka z koronawirusem, to ograniczenie kontaktów władzy choćby z dziennikarzami.

Prezydent Białej Podlaskiej zauważył potrzebę zwiększenia obostrzeń w związku ze zwiększoną ilością wykrywanych w ostatnich tygodniach przypadków zakażenia koronawirusem w mieście i powiecie. W wywiadzie dla Katolickiego Radia Podlasie zapewnia: - Nie jest naszą intencją straszenie mieszkańców, ale powinniśmy przypominać sobie o odpowiedzialności. Chodzi o zachowanie dystansu społecznego, stosowanie środków ochrony osobistej – wyliczał jeszcze tydzień temu prezydent.

Przyznawał jednocześnie, że po tym jak przywrócona została obsługa interesantów w magistracie, procedura ta jest utrzymywana z zastosowaniem odpowiednich procedur. - Wpuszczamy na salę obsługi ograniczoną liczbę petentów. Stanowiska do obsługi oddzielone są pleksą, a urzędnicy pracują w stałych grupach i nie mieszają się. Wyższe piętra urzędu wyłączone są z dostępności dla petentów. W razie potrzeby urzędnik schodzi na salę obsługi – wyjaśnia procedurę prezydent.

Jednak w związku ze zwiększoną liczbą ujawnianych zakażeń na terenie miasta władze w piątek 24 lipca, wydały nowe obostrzenia. Od 27 lipca obowiązuje większy reżim w kontaktach mieszkańców z urzędem. Dokumenty nie wymagające potwierdzenia, mają znów lądować w skrzynkach podawczych przy wejściu do urzędu. W razie potrzeby osobistego pojawienia się w urzędzie władze zalecają wcześniejsze umówienie wizyty.

(...)

Jak się okazuje prewencja stosowana przez miasto w walce z Covid-19 reguluje również kontakty z mediami. „Prezydent Michał Litwiniuk zdecydował o wdrożeniu kolejnych środków ostrożności w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Z tego powodu w najbliższym czasie ograniczona będzie ilość wydarzeń z udziałem mediów. Będę Państwu przekazywać informacje o nich” - komunikat takiej treści otrzymaliśmy od rzecznik prezydenta. Zapytaliśmy więc przewodniczącego rady miasta, dlaczego urząd nie chce komunikować się z mieszkańcami za pośrednictwem mediów?

 - Nie odpowiadam za politykę informacyjną magistratu, więc nie będę wyrokował czy to dobre posunięcie, czy złe. Dla mnie niezrozumiałe, bo trudno powiedzieć, o co chodziło rzecznikowi, czy że nie będzie wydarzeń, czy że media na nie nie będą mieć wstępu? - zastanawia się Bogusław Broniewicz. - Moim zdaniem działania władzy powinny być transparentne i media powinny mieć dostęp do władz każdej instytucji. Podstawą demokracji jest otwartość i jawność.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 28 lipca

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Guest
Guest 28.07.2020, 10:58
mądry głupiemu nigdy nie powierzy odpowiedzialnego stanowiska więc pretensje mieszkańcy mogą mieć tylko do siebie
bp
bp 28.07.2020, 10:33
czy to artykuł na zamówienie czy głupota
OFM
OFM 28.07.2020, 10:23
,,Oblężona twierdza ? ,,. A grupka ,,cokolników,,* w środku twierdzy czy na zewnątrz ?
* hałasliwa hałastra okupująca cokół na Placu Wolności w czasie bialskiej wizyty PAD.

Pozostałe