Region: Coraz więcej ognisk COVID-19

  • 04.08.2020, 09:42
  • Paulina Chodyka
Region: Coraz więcej ognisk COVID-19
Gdy wydawało się, że sytuacja epidemiczna w naszym regionie jest już opanowana, w ubiegłym tygodniu zaczęły spływać informacje o kolejnych ogniskach zakażeń w powiecie bialskim. Jednym z nich jest policyjny komisariat w Międzyrzecu Podlaskim, drugim drelowskie przedszkole. Z powodu zakażenia koronawirusem jednego z pacjentów znowu zamknięta jest interna w bialskim szpitalu. Potwierdzono też zakażenie u pracownika Oddziału Celnego w Białej Podlaskiej. Na kwarantannie są też wszyscy pracownicy jednej z największych hurtowni owoców i warzyw w mieście.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na dzień 3 sierpnia hospitalizowanych było czternaście osób z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19. W izolatorium znajdowały się trzy osoby.

Koronawirus w szpitalu i komisariacie

- W związku z hospitalizacją pacjenta z wynikiem pozytywnym w oddziale chorób wewnętrznych, został on zamknięty. Personel został poddany kwarantannie, zaś pacjenci odizolowani i otoczeni opieką specjalnego zespołu, powołanego do pracy w tym obszarze. Zostały pobrane materiały do badań – informuje rzecznik szpitala, Magdalena Us. Z kolei Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie w piątek, 31 lipca, poinformowała o śmierci osoby z powiatu bialskiego. - Z przykrością informuję, że w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Siedlcach zmarł mieszkaniec naszego województwa z powiatu bialskiego, 80-letni pacjent z infekcją COVID-19 z szeregiem chorób współistniejących - przekazała Magdalena Kaproń z lubelskiej WSSE. (...)

Nieciekawa sytuacja w Drelowie

Kolejnym ogniskiem, jakie potwierdzono w powiecie bialskim jest gmina Drelów. Już w ubiegły czwartek, 30 lipca, zostało zamknięte Samorządowe Przedszkole w Drelowie, bowiem jedna z pracownic jest żoną zakażonego policjanta międzyrzeckiego komisariatu. Kontakt z nią mogło mieć troje dzieci, jednak sanepid podjął decyzję o kwarantannie dla wszystkich pracowników oraz dzieci, uczęszczających do przedszkola oraz ich rodzin. To łącznie około 60 osób. Przedszkole zostało zamknięte do odwołania. Pojawiła się też informacja, że pracownica jednego z drelowskich sklepów mogła zostać zakażona. – Na szczęście ta informacja się nie potwierdziła, bo osoba została przebadana i nie stwierdzono u niej koronawirusa – informuje wójt gminy Drelów, Piotr Kazimierski. (...)

Do tej pory na terenie gminy potwierdzono dwa przypadki zakażenia. Wójt jednak jest sceptyczny i przewiduje, że tych przypadków może być znacznie więcej, bowiem na razie przebadano na obecność koronawirusa jedynie kilka osób.

– Te kilkadziesiąt osób objętych teraz kwarantanną będzie przebadanych dopiero pod koniec tygodnia. Nie ukrywam, że to mnie martwi. Mieszkańcy też są zaniepokojeni całą sytuacją. Jest bowiem duże prawdopodobieństwo, że tych przypadków będzie znacznie więcej – informował nas Piotr Kazimierski w poniedziałkowe popołudnie, 3 sierpnia.

(...)

Pracownicy hurtowni na kwarantannie

Z kolei w poniedziałek dotarły do nas informacje o poddaniu kwarantannie wszystkich pracowników jednej z największych hurtowni warzyw i owoców w Białej Podlaskiej. Zadzwoniła też do nas zdenerwowana żona jednego z pracowników, która chce pozostać anonimowa.

– Mąż pracuje w tej firmie. Aktualnie przebywamy na kwarantannie. Bulwersujący jest jednak fakt, że nie otrzymaliśmy żadnej informacji od pracodawcy męża, a sanepid poinformował nas w piątek, 31 lipca o tym, że od 26 lipca jesteśmy objęci kwarantanną. To jest absurdalne – denerwuje się. – Co gorsze, według moich informacji hurtownia pomimo objęcia kwarantanną pracowników, jeszcze w sobotę rozwoziła towar. W tym przypadku to niepoważne podejście właścicielki. Pracownicy mają małe dzieci, kontaktują się z osobami starszymi, a tutaj zero informacji i reakcji. Obdzwoniliśmy wszystkich, z którymi mieliśmy kontakt. Zresztą prawdopodobnie sama właścicielka miała kontakt z pracownikiem biurowym, który przebywa obecnie w szpitalu w związku z zachorowaniem na COVID-19 – informuje naszą redakcję.

Niestety mimo prób nie udało nam się skontaktować z kierownictwem firmy i ustalić, w jakim trybie pracuje w takiej sytuacji hurtownia. Informację o poddaniu kwarantannie wszystkich pracowników i ich rodzin, w związku z zachorowaniem jednego z nich na COVID-19, potwierdził nam za to sanepid.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 4 sierpnia

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe