Biała Podlaska: Nowi funkcjonariusze w bialskiej policji

  • 11.08.2020, 16:29
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Nowi funkcjonariusze w bialskiej policji
Święto policji zostało, w bialskiej komendzie, połączone ze ślubowaniem funkcjonariuszy, którzy właśnie rozpoczęli służbę. Młodzi policjanci przyrzekali „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...".

Nowych funkcjonariuszy przywitał insp. Wojciech Czapla komendant miejski policji w Białej Podlaskiej. - Ślubowanie to najważniejsze wydarzenie w życiu zawodowym każdego policjanta. To chwila, wraz z którą ślubujący stają się pełnoprawnymi funkcjonariuszami naszej formacji. Podczas uroczystości ślubowanie na sztandar Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej złożyli trzej funkcjonariusze, powtarzając za komendantem słowa roty. Otrzymali też legitymacje i odznaki policyjne  – mówi oficer prasowa Barbara Salczyńska –Pyrchla.

Dodaje, że po złożeniu przysięgi nowych policjantów czeka sześciomiesięczny kurs przygotowawczy. Zdobędą na nim wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Po nim zaczną pracę w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz Komisariacie Policji w Międzyrzecu Podlaskim. - Komendant pogratulował policjantom i życzył powodzenia oraz wytrwałości w pracy zawodowej. Jednocześnie szef bialskich policjantów podkreślił, że służba w policji to honor i zaszczyt oraz oddanie drugiemu człowiekowi. Natomiast rodzinom nowych stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu – relacjonuje oficer prasowa. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 11 sierpnia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe