Biała Podlaska: Ikony w wersji cyfrowej

  • 26.08.2020, 14:30
  • (joan)
Biała Podlaska: Ikony w wersji cyfrowej
W ramach projektu realizowanego przez Muzeum Południowego Podlasia 450 ikon zyska swoją wersję cyfrową.

W trakcie realizacji jest bowiem dygitalizacja zbiorów MPP. Koszt przedsięwzięcia to 723 692,85 zł. Placówka pozyskała na ten cel dofinansowanie w kwocie 615 138,91 zł.

- W ramach projektu zakupiono dotychczas: urządzenie do zabezpieczania sieci, zasilacze awaryjne, macierz pamięci, szafy serwerowe, serwery wraz z systemem operacyjnym, komputery do opisu muzealiów, urządzenia wielofunkcyjne, stacje robocze do obróbki skanów, zestaw do fotografowania obiektów muzealnych, wybudowane zostało pomieszczenie serwerowni z instalacjami. Digitalizację zbiorów wspomaga aplikacja informatyczna Muzeo – informuje Justyna Paszkiewicz z gabinetu prezydenta miasta.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe