Radzyń Podlaski: Wystąpiły Wały Jagiellońskie i Tadeusz Wożniak

  • 20.09.2020, 11:25
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Wystąpiły Wały Jagiellońskie i Tadeusz Wożniak
„Oranżeria 2020” Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską. już za nami. W tym roku radzyńska publiczność na żywo usłyszała Wały Jagiellońskie i Tadeusza Wożniaka. Przed widownią zaprezentował się również pomysłodawca festiwalu z 25-letnią tradycją, Jacek Musiatowicz z synem Michałem oraz Grzegorz Bukała. Festiwalowi towarzyszyła jubileuszowa wystawa.

- Przed radzyńską publicznością zaprezentował się Grzegorz Bukała z zespołem Wały Jagiellońskie. W autorskim recitalu zatytułowanym „Rozważania nad niedopitą szklanką” muzycy przypomnieli swoje największe przeboje, a także piosenki z ostatniej płyty pt. „Pocztówki z Macondo”. Publiczność usłyszała m.in. utwory: „Tkani z mgły”, „Grusza a sprawa polska”, „Malin czar”, „Wariacje na temat skrzypka Herzowicza”, „Bilansik dla Madame” , „Mała piosenka o niebie”, „Ciebie brak” czy bisowe „Do pracy rodacy” – relacjonuje Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

- Na zakończenie „Oranżerii 2020” wystąpił Tadeusz Woźniak. Podczas koncertu muzykowi towarzyszyła żona Jolanta Majchrzak, a także synowie.

Na wystawie z okazji 25-lecia festiwali zaprezentowano plakaty, zdjęcia i pamiątki z poprzednich edycji. Koncert wspomnień pomysłodawcy Oranżerii, Jacka Musiatowicza, inaugurujący 25. Oranżerię, odbył się w Klubokawiarni Ursa. W inauguracji festiwalu wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu radzyńskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął  marszałek lubelski Jarosław Stawiarski i wojewoda lubelski Lech Sprawka. 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe