Biała Podlaska: Dlaczego nie mamy placu?!

  • 22.09.2020, 11:05
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Dlaczego nie mamy placu?!
W ubiegłym roku w ramach BO do realizacji został wskazany przez mieszkańców m.in. projekt „Wyrównajmy szanse!”. Kilka tygodni temu prezydent miasta oficjalnie dokonywał otwarcia placu zabaw przy Zespole Szkół Specjalnych, powstałego w ramach tego obywatelskiego projektu. Nikt wówczas nie wspomniał, że to tylko część inwestycji, która miała powstać. Bo drugi plac zabaw miał stanąć na osiedlu Biawena. Do dziś go jednak nie ma, bo miasto zatwierdzając wniosek nie zauważyło, że pod budowę placu wskazano działkę przeznaczoną już pod drogę.

Mieszkańców os. Biawena ogarnął niepokój, gdy zauważyli, że jeden plac w ramach tego samego projektu jest realizowany, a na ich osiedlu nie widać żadnego ruchu w kierunku przeprowadzenia inwestycji.

- My mieszkańcy, mieliśmy w tamtym roku informację: - Głosujcie, głosujcie! To projekt obywatelski, ponad podziałami, ponad polityką. To wasze pieniądze, to wszystko dla was - mieszkańcy. Wszystko było pięknie ładnie... – pisze do nas pan Marek, mieszkaniec osiedla Biawena. – Ponad 1600 głosów oddano na ten projekt w ubiegłorocznym głosowaniu na inwestycje w ramach BO. Ludzie namawiali się nawzajem, bo wreszcie pojawiła się szansa, że między naszymi blokami też coś fajnego powstanie. Tym bardziej, że w ostatnich latach osiedle nam odmłodniało i mieszka tu dużo rodzin z dziećmi.

Co z tym placem?
Dlatego, gdy okazało się, że projekt „Wyrównajmy szanse!” zwyciężył, mieszkańcy w tym roku z niecierpliwością czekali na jego realizację. Jakież było ich zdziwienie, gdy okazało się, że w temacie realizacji nic się nie dzieje. Nieoficjalnie zaczęły do nich dochodzić informacje, że problem leży w lokalizacji inwestycji, bo działka wskazana pod plac zabaw już wcześniej otrzymała inne przeznaczenie. Ma tędy przebiegać droga. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 02.10.2020, 09:36
MAcie Małpi Gaj, drogi, ładny, zupełnie do niczego niepotrzebny? To się zamknijcie.

Pozostałe