Gmina Radzyń Podlaski: Nie ma sołtysa, nie będzie wniosku

  • 22.09.2020, 13:13
  • Joanna Danielewicz
Gmina Radzyń Podlaski: Nie ma sołtysa, nie będzie wniosku
Wieś Biała nie ma szans na złożenie wniosku do funduszu sołeckiego na przyszły rok. Termin mija z końcem września, a we wsi nie ma sołtysa, ani rady sołeckiej, czyli podmiotów władnych zwołać zebranie wiejskie, by wniosek do funduszu przygotować. – Mamy świadomość tej sytuacji – mówi wicewójt Anna Grochoła.

Ostatnim sołtysem Białej był Marek Matejuk. Jego kadencja skończyła się w połowie stycznia. Sołtys od razu zapowiedział, że nie będzie się starał o reelekcję. Rada gminy wyznaczyła na 16 marca zebranie wiejskie, na którym miano wybrać nowego sołtysa i nową radę sołecką. Jednak ogłoszenie stanu epidemicznego w kraju spowodowało, że zostało ono odwołane.

Kilka miesięcy później, podczas sesji rady gminy, były już sołtys dopytywał, jak wygląda sytuacja z władzami wsi, bo w sprawie wyborów nowych organów nic nie słychać. - Wieś Biała to największa miejscowość w gminie. Nie wiemy ilu mieszkańców zechce uczestniczyć w zebraniu, a obecnie wciąż są obostrzenia w kwestii gromadzenia się. Należy więc przyjąć, że na obecną chwilę wieś królewska Biała nie ma sołtysa – mówiła w  czerwcu  wicewójt Anna Grochoła. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe