Gmina Biała Podlaska: Czekamy na obiecany autobus do Czosnówki

  • 28.10.2020, 12:23
  • Anna Chodyka
Gmina Biała Podlaska: Czekamy na obiecany autobus do Czosnówki
Niemal pięćdziesięciu mieszańców Czosnówki domaga się zmiany rozkładu jazdy autobusów. W tym celu przygotowali petycję, którą radny Mariusz Trzeciak 21 października przekazał wójtowi gminy Biała Podlaska.

W piśmie, zainteresowani sprawą sugerują zmianę w kursach linii H. – Mieszkańcy proszą aby kursy rozpoczynające się o godz. 15.05 oraz 16.35 z ulicy Terebelskiej były przedłużone do Czosnówki, natomiast kurs rozpoczynający się o 15.35 nie musi kończyć się w Czosnówce – czytamy w petycji.

Jak wyjaśnia radny Mariusz Trzeciak, prośba wynika z trudności, jakie mają uczniowie II LO im. E. Plater oraz I LO im. I. Kraszewskiego z dotarciem do domów, gdyż autobusy do Czosnów jeżdżą za rzadko. Dlatego ich rodzice zaczęli zabiegać o kursów. 2 października radny Mariusz Trzeciak zorganizował w tej sprawie spotkanie mieszkańców. Kolejne ma się odbyć 13 października. – W związku z tym, że pan jako włodarz gminy jest osobą właściwą do przedstawienia zmian prezesowi MZK zwracam się do pana z uprzejmą prośbą o uwzględnienie potrzeby mieszkańców i doprowadzenie do wprowadzenia wymienionych propozycji w życie – pisze do wójta Mariusz Trzeciak. Prosi też o informację o sposobie załatwienia sprawy na sesji rady gminy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 27 października

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe