Radzyń Podlaski: Zmarł ks. Henryk Hołoweńko

  • 10.11.2020, 11:41
  • (pc)
Radzyń Podlaski: Zmarł ks. Henryk Hołoweńko
9 listopada zmarł w wieku 74 lat ks. prałat Henryk Hołoweńko. Przez prawie 50 lat pełnił posługę kapłańską, a przez ponad 20 był proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim.

W poniedziałek, 9 listopada, zmarł ks. prałat Henryk Hołoweńko. Pierwszy proboszcz i budowniczy Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim w latach 1988–2009, dzięki jego staraniom świątynia podniesiona została do rangi sanktuarium. Ksiądz Hołoweńko był również rektorem Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej w latach 2009–2011. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę (11 listopada) w Radzyniu Podlaskim. O godz. 12 w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy rozpocznie się modlitewne czuwanie, a o godz. 13 zostanie odprawiona msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe