Region: Wesprzyjmy nasze kina

  • 20.11.2020, 08:03
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Region: Wesprzyjmy nasze kina www.bialapodlaska.pl
Dwa kina z naszego regionu biorą udział w akcji pod nazwą "#wspieramykinapolskie". Jak wiadomo decyzją rządu już drugi raz w tym roku zostały one zamknięte ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Na razie więc nie możemy obejrzeć w nich filmu, ale możemy kupić bilet on-line, co pomoże kinom przetrwać ten trudny czas.

W połowie marca kina straciły wszelkie źródła dochodu. Zielone światło do ponownego otwarcia dostały 6 czerwca, ale trudne czasy jeszcze się nie skończyły. Ponownie na początku listopada zapadła decyzja o zamknięciu wszelkich instytucji kultury, w tym kin, ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem.

Wśród nich znalazły się dwa kina z naszego regionu - "Merkury" w Białej Podlaskiej i "Oranżeria" w Radzyniu Podlaskim. To tutaj odbywają się cykliczne imprezy, koncerty, festiwale czy tematyczne spotkania i gorące dyskusje na temat filmu czy ogólnie sztuki. Od lat nasze kina są przecież miejscem, gdzie żyje także regionalna kultura, gdzie wielu z nas chodziła na klasowe seanse czy pierwsze randki.

Na razie jednak nie możemy usiąść w wygodnych fotelach przed dużym ekranem, ale możemy wspomóc te miejsca z tradycjami w inny sposób. Dołączając do akcji pod nazwą "#WspieramyKinaPolskie". Co należy zrobić? Wystarczy, że kupimy otwarty bilet elektroniczny. - Kup bilety już teraz, a wykorzystasz je w dowolnym momencie. Bezterminowe e-bilety to dla kina doraźne wsparcie finansowe, a dla Ciebie obietnica kolejnego wypadu na film – korzystają wszyscy! - zachęcają organizatorzy. Zakupu można dokonać poprzez stronę internetową www.wspieramy-kina.pl. Na podanej stronie można znaleźć mapkę ze wszystkimi instytucjami objętymi akcją oraz szczegółowe zasady akcji. Do tej pory udało się dzięki inicjatywie sprzedać bilety o łącznej wartości ponad 160 tys. złotych. - Wesprzyjmy polskie kina – miejsca pierwszych randek, rodzinnych spotkań, wyjątkowej atmosfery podsycającej emocje płynące z ekranu - dodają organizatorzy.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe