Poza prawem: Proces zacznie się od nowa

  • 21.11.2020, 11:29
  • (el)
Poza prawem: Proces zacznie się od nowa
Sprawa mężczyzny oskarżonego o narażenie na niebezpieczeństwo wybuchu mieszkańców jednego z bialskich bloków oraz jego partnerki będzie musiała toczyć się od początku. 

Przypomnijmy, że do opisywanych wydarzeń doszło pod koniec lipca 2019 roku roku w budynku zamieszkiwanym przez 76 lokatorów. Oskarżony Jan C., chcąc uniknął odsiadki za popełnione wcześniej przestępstwa na widok policjantów zabarykadował się w mieszkaniu, po czym odkręcił butlę i kurki z gazem.

Mężczyznę dzielnie wspierała też znajdująca się na zewnątrz jego konkubina. - Rozpieprz ich wszystkich! Nie poddawaj się, kocham Cię - krzyczała do stojącego w oknie partnera Małgorzata S. Ale nie tylko, gdyż szarpała i wyzywała jednego z policjantów. Toteż zasiadła na ławie oskarżonych pod zarzutem znieważenia i napaści na funkcjonariusza. 

Wyznaczony na 30 marca termin rozprawy nie doszedł jednak do skutku ze względu na zamrożenie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. A gdy sprawa już ruszyła, to nie było komu jej skończyć. - Zaplanowane na 28 września ogłoszenie wyroku zostało odwołane ze względu na nieobecność sędziego - relacjonuje Magdalena Dobosz z Biura Prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie. 

Publikację wyroku uniemożliwiła choroba sędziego i związane z nią długotrwałe zwolnienie lekarskie. Co dalej? Niestety, zgodnie z przepisami cały proces należy powtórzyć. - Wszystkie czynności trzeba będzie przeprowadzić od początku - potwierdza sędzia Roman Zazula, prezes Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Jak udało nam się ustalić, sprawę przejął już inny sędzia. Póki co termin rozprawy nie jest jeszcze określony.

(el)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KODomita
KODomita 24.11.2020, 17:01
WOLNE sądy...

Pozostałe