Gmina Drelów: Wójt wygrał walkę z Covid-19 i wrócił do pracy

  • 23.11.2020, 14:43
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Gmina Drelów: Wójt wygrał walkę z Covid-19 i wrócił do pracy Facebook/Piotr Kazimierski
Wójt Piotr Kazimierski po ponad 20 dniach walki z chorobą Covid-19 i kilkunastodniowym pobycie w szpitalu wrócił do zdrowia i pracy. W obszernym wpisie na swoim Facebooku opisał nie tylko swoją walkę z chorobą, ale też sytuację personelu medycznego w bialskim szpitalu, który zajmuje się osobami zakażonymi Sars-Cov-2.

Przypomnijmy, że na początku listopada dotarła do nas informacja, że wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski w związku z zachorowaniem na Covid-19 trafił do szpitala. - Pan wójt od 5 listopada przebywa w szpitalu, ale wraca już do zdrowia – informował nas wówczas sekretarz gminy Drelów, Ireneusz Bielecki. Jak się okazało walka z koronawirusem drelowskiego włodarza trwała łącznie 21 dni, w tym aż 12 spędził w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej.

- Z nieukrywaną satysfakcją informuję, że po 21 dniach walki z chorobą Covid-19, w tym 12 dniach w szpitalu w Białej Podlaskiej, dziś powróciłem do pracy. To były trudne dni, może najtrudniejsze w moim życiu. Bez wsparcia rodziny, przyjaciół i opieki medyków nie dałbym rady – poinformował na swoim facebookowym profilu 20 listopada Piotr Kazimierski. Opowiedział nie tylko o swojej chorobie, ale też o pracy personelu medycznego w bialskim szpitalu. - Jestem ogromnie wdzięczny im wszystkim. Personel covidowego oddziału chirurgicznego bialskiego szpitala to wspaniali ludzie, którzy opięci szczelnie kombinezonami, w podwójnych maseczkach, zaparowanych przyłbicach, przy ciągłym zagrożeniu zakażeniem wykonują ponad własne siły ratujące życie zabiegi medyczne. Nie sposób nie dostrzec ich poświęcenia i oddania służbie, którą wykonują – przekazuje wójt.

Zwrócił uwagę na to, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej bialski szpital jest dobrze przygotowany na walkę z epidemią. Zaapelował też do mieszkańców, by dbali o swoje zdrowie i byli odpowiedzialni w tych trudnych czasach. -  Nic nie jest tak ważne, jak nasze zdrowie i życie oraz okazane przy jego ratowaniu oddanie i poświęcenie. Mając to na uwadze mam do Państwa ogromną prośbę. Kieruje ją szczególnie do chorujących oraz osób, które ich w chorobie wspierają. Nie bagatelizujcie objawów,  zwłaszcza jeśli po tygodniu nie ustępują, gdy nasila się wysoka temperatura, występują duszności, kaszel. Natychmiast kontaktujcie się z lekarzem POZ, on udzieli wam odpowiedniej pomocy. W wielu przypadkach, jeśli opisana wyżej sytuacja nie ustępuje, w płucach może dochodzić do nieodwracalnych zmian. W wielu przypadkach, tak jak w moim, bez aparatury tlenowej, silnych antybiotyków, a przede wszystkim profesjonalnej opieki medycznej nie jest się w stanie samodzielnie pokonać wirusa – apelował Kazimierski. Poinformował też, że w drelowskim samorządzie większość urzędników ma już za sobą walkę z Covid-19 i jeśli będzie taka potrzeba służą pomocą i informacją mieszkańcom, którzy będą tego potrzebować.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 23.11.2020, 16:25
Antybiotyki nie leczą WIRUSÓW. Do POZ? Raczej na pogotowie, bo do przychodni się dodzwonić, to dopiero po południu. Dlaczego lekarze nie korzystają z wideo i internetu, a z telefonów z poprzedniej epoki. Coś jest nie tak. Dbanie o zdrowie, to nie łażenie z gorączką. jednak grypa była, jest i będzie i nie da się jej uniknąć. Nawet w pancerzach i przyłbicach - nie czy, tylko KIEDY.

Pozostałe