Wywiad Słowa: Niech nie udają, że nie ma PO-PiS w radzie miasta

  • 24.11.2020, 18:13
  • Joanna Danielewicz
Wywiad Słowa: Niech nie udają, że nie ma PO-PiS w radzie miasta
O tym, jakie były plany na współpracę Białej Samorządowej z prezydentem i jego środowiskiem. Czemu nic z tego nie wyszło i jak teraz wygląda układ sił w radzie miasta. Czy Biała Samorządowa miała w ogóle swojego prezydenta i czy utrzyma swojego przewodniczącego rady miasta - o tym z Janem Jakubcem, szefem klubu Białej Samorządowej w radzie miasta rozmawia Joanna Danielewicz.

Biała Samorządowa, stowarzyszenie wywodzące się z ruchu miejskiego, weszło do rady miasta i zyskało szansę na współrządzenie. Przez dwa lata było to realne – macie swojego przewodniczącego rady, swojego przewodniczącego komisji rewizyjnej w radzie, a człowiek startujący do rady miasta z list waszego stowarzyszenia jest wiceprezydentem. Wasza przychylność dla działań ekipy rządzącej gwarantowała prezydentowi większość w radzie miasta dla jego uchwał. I po dwóch latach tej współpracy mamy nagły zwrot. Stowarzyszenie BS już nie jest partnerem dla ośrodka władzy?

Nasze stowarzyszenie powstało na rok i kilka miesięcy przed kampanią do wyborów samorządowych. Myśmy wtedy jako jedyni, bo nie robiła tego żadna partia, ani PO, ani PSL, ani SLD, to my jako jedyni patrzyliśmy na ręce panu prezydentowi Dariuszowi Stefaniukowi. Poruszaliśmy te rzeczy, które nie podobały się nie tyle nam, ale mieszkańcom miasta. Takim przykładem były choćby Mieszkania Plus. Do rady miasta startowaliśmy jako stowarzyszenie i otrzymaliśmy ponad 16 proc. poparcia. Mamy to przeliczone. Dostaliśmy trzy mandaty i byliśmy z tego zadowoleni. Natomiast w drugiej turze wyborów prezydenckich stało się tak, że pan kandydat Michał Litwiniuk poszukiwał wsparcia. I pan Litwiniuk nie może zrozumieć jednej rzeczy do dzisiaj, a ja mu to kiedyś mówiłem osobiście, że ludzie w Białej Podlaskiej nie wybrali pana Litwiniuka, bo akurat był taki dobry po czterech latach współrządzenia z panem Dariuszem Stefaniukiem, tylko dlatego że chcieli podziękować panu Stefaniukowi. To nie było głosowanie „za”, ale głosowanie „przeciw”. Wówczas udzieliliśmy poparcia dla pana Litwiniuka, bo mieliśmy zapewnienia, że to co było w poprzedniej kadencji, czyli ta koalicja tzw. ponad podziałami, dla dobra miasta, nie powtórzy się w tej kadencji. Niestety nie trzeba było długo czekać, dwa lata.

Biała Samorządowa od kilku tygodni głośno mówi o nowej koalicji w radzie miasta i współpracy Zjednoczonej Prawicy z Koalicją Obywatelską, a dokładnie o powrocie POPiS-u. Tymczasem ani Zjednoczona Prawica, ani radni Koalicji Obywatelskiej tego faktu nie potwierdzają.

My z panem Bogusławem Broniewiczem byliśmy poinformowani o tym osobiście przez pana prezydenta. Odbyło się to w gabinecie pana prezydenta. Poinformował nas, że takie porozumienie już jest na agendzie i będzie ono realizowane. Myśmy w tym momencie obaj wstali, podziękowali i życzyli sukcesów w dalszym sprawowaniu funkcji prezydenta. Następnie wyszliśmy z gabinetu. (...)

Cały wywiad przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 24 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mokka
Mokka 30.11.2020, 22:24
Prawda boli Jakubca, bo widać czyszczenie postów. Wystarczyło jedynie być po prostu przyzwoitym człowiekiem i mieć trochę poukładane w głowie, a nie pchać się na afisz ze swoimi brudami i wyciągać je na światło dzienne. Ciekawe czy towarzysze J. J. z PZPR i SLD, wiedza, że przez lata pili z bezpartyjnym kolegą. Dobrze, że jest FB, gdzie można udostępnić artykuł z poprzednimi postami.
detektyw
detektyw 29.11.2020, 19:23
Znajdziemy cię - was !!!!
lisek
lisek 30.11.2020, 13:38
Szukaj, szukaj detektywie, może znajdziesz kolejne nieślubne dzieci Jakubca.
Rock it no
Rock it no 25.11.2020, 20:19
Jasiu Jasiu, opowiedz jak dobrze w PZPR było... się było... i nie snuj tych fantatycznych opowieści...
Xyz
Xyz 29.11.2020, 15:02
JJ miał się dobrze w każdej opcji, byle wódka była i "działaczki" partyjne

Pozostałe