Biała Podlaska: Budowa dojazdów ruszy po nowym roku

  • 02.12.2020, 16:44
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Budowa dojazdów ruszy po nowym roku
Firma PRD S.A. planuje rozpoczęcie budowy dojazdów do tunelu pod torami na ul. Lubelska/Witoroska, tuż po nowym roku. Pierwotnie prace miały się zakończyć w październiku 2019 roku. Inwestycja okazała się jednak bardziej problematyczna niż się spodziewano.

Przypomnijmy, że PRD S.A. zostało wyłonione w przetargu jako wykonawca zjazdów w kwietniu 2019 roku. Wówczas trwał przestój w inwestycji kolei i prace związane z budową samego tunelu były przerwane. Już wtedy prezes PRD S.A., Leszek Horeglad sygnalizował, że jego zdaniem inwestycji z dojazdami nie da się wykonać do końca 2019 roku. Firma prowadziła rozmowy w kwestii zsynchronizowania zakończenia prac w tunelu z rozpoczęciem robót związanych z dojazdami do niego.

W międzyczasie powstał objazd, którym samochody będą omijać łuk na ul. Witoroskiej prowadzący do przejazdu kolejowego, gdy rozpoczną się tu prace związane z wpuszczeniem ul. Witoroskiej w tunel pod torami.

Jak informował nas rzecznik PKP PLK, realizującej inwestycję związaną z budową tunelu: - Gotowa jest już główna konstrukcja wiaduktu, po której kursują pociągi. Kontynuowana jest budowa murów oporowych, które dodatkowo zabezpieczą wiadukt. Obiekt usprawni komunikację w mieście i podniesie poziom bezpieczeństwa na linii kolejowej – wyjaśniał Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP PLK. Spółka kolejowa wyjaśniała, że na wydłużenie wpłynęły trudne warunki na jakie napotkano przy budowie tunelu, związane między innymi z licznymi kolizjami z infrastrukturą podziemną. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lana
Lana 20.12.2020, 07:50
To tragedja ile można robić tunel we 2 osoby to miasto to kpina wszystko się robi na odwal i po taniości aby było teraz syf i kiła
Nokie
Nokie 03.12.2020, 21:13
Widać że woda stoi......to jak będą ulewy to nie będzie dalo się przejechać !!!! :/
SpinDoctor
SpinDoctor 02.12.2020, 21:06
Proponuję zaczekać z budowa dojazdów do kampanii wyborczej w wyborach samorządowych. Otwarcie przez Boberka jedynego tunelu w mieście to będzie coś, może nawet w Faktach TWN pokażą...
Ewangelista Mateusz
Ewangelista Mateusz 04.12.2020, 15:20
Dokładnie! Wtedy Stefaniuk powie, że to jego zasługa, ciemny sort uwierzy i pojdzie głosować na "partię" dyktatora jarosława. Sprytny lisek z ciebie...

Pozostałe