Biała Podlaska: Koalicja Obywatelska uzupełniła wniosek Zjednoczonej Prawicy

  • 16.12.2020, 11:47
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Koalicja Obywatelska uzupełniła wniosek Zjednoczonej Prawicy Adam Trochimiuk
Z końcem listopada ZP złożyła wniosek o odwołanie przewodniczącego radny miasta Bogusława Broniewicza. Dziewięć dni później klub radnych Koalicji Obywatelskiej złożył projekt uchwały w sprawie wyboru nowego przewodniczącego. - Wszyscy radni KO złożyli podpisy co tylko pokazuje, że mieliśmy rację mówiąc o koalicji POPiS w naszym mieście – piszą członkowie stowarzyszenia Biała Samorządowa, które w radzie reprezentuje obecny przewodniczący Bogusław Broniewicz.

- Na klubie doszliśmy do wniosku, że zachowanie przewodniczącego rady miasta jest nieakceptowalne – mówił Dariusz Litwiniuk, szef klubu Zjednoczonej Prawicy w radzie miasta. Pokłosiem tych dyskusji stał się wniosek ZP, złożony w ostatnim dniu listopada, o odwołanie przewodniczącego rady miasta ze stanowiska. ZP brakuje jednego głosu, by samodzielnie załatwić temat. Projekt uchwały, który pojawił się kilka dni później, sygnowany podpisami wszystkich dziewięciu radnych Koalicji Obywatelskiej każe podejrzewać, że problem z brakiem większości bezwzględnej za wnioskiem o odwołanie Broniewicza, ZP ma za sobą.

Szef klubu KO w radzie, Robert Wożniak, w piśmie przewodnim do projektu uchwały pisze, że złożona została w nawiązaniu do wniosku ZP, o odwołanie przewodniczącego. – To kwestia formalna. Radni ze Zjednoczonej Prawicy zawnioskowali o odwołanie przewodniczącego, ale nie uwzględnili wyboru nowego przewodniczącego. Jeśli wniosek radnych ZP zostanie przyjęty, mielibyśmy sytuację, gdzie nie ma przewodniczącego. Stąd nasz projekt uchwały, który będzie zasadny w momencie, gdy wniosek radych ZP zostanie przez radnych przyjęty – tłumaczy Robert Woźniak i zaznacza, że nie należy wywodzić z tego wniosków, co do tego jak radni KO zagłosują w sprawie wniosku o odwołanie Broniewicza. Informuje, że rozmowy w Koalicji, co do wniosku ZP trwają. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe