Biała Podlaska: Plac zabaw nie wszystkim się spodobał, ale powstanie

  • 30.12.2020, 08:44
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Plac zabaw nie wszystkim się spodobał, ale powstanie Adam Trochimiuk
Już na dniach zakończy się organizacja placu zabaw na os. Biawena. To inwestycja z budżetu obywatelskiego, na którą głos oddało w ubiegłym roku ponad 1600 mieszkańców. Inwestycja stała pod znakiem zapytania, bo trzeba był znaleźć nową działkę, Gdy rozpoczęła się instalacja urządzeń, odezwali się ci, którym nowy teren nie odpowiada. Plac jednak powstanie.

Pod koniec wakacji miasto zrealizowało część projektu „Wyrównajmy szanse!”, na który głosowali mieszkańcy w ramach BO w ubiegłym roku. Powstał plac zabaw przy Zespole Szkół Specjalnych na os. Młodych. Na oś. Biawena (druga część projektu) nie wkopano wówczas nawet przysłowiowej łopaty. Okazało się, że działka wskazana do realizacji najpierw została zatwierdzona przez miejskich urzędników, przy akceptacji wniosku, a potem okazało się, że urzędnicy odnaleźli plany, z których wynika, że wcześniej  przeznaczyli ją pod dojazd do stacji kolejowej.

Na jesieni trwało więc gorączkowe poszukiwanie nowej lokalizacji. Miasto znalazło działkę należącą do jego zasobów. Ogłoszono przetarg na instalacje i ich montaż w ramach nowego placu zabaw, na nowej działce na os. Biawena. Za 62 tys. 238 zł,  zadanie wykonuje firma Magic Garden z Pakości. W ostatnich dniach firma wykonująca zlecenie weszła na plac budowy. I właśnie wtedy radny Marek Dzyr, który wraz z radnym Marcinem Izdebskim stworzyli wniosek do BO, w ramach którego plac powstaje, otrzymał alarmującą wiadomość na komunikator internetowy. „Zatwierdził pan projekt obywatelski (…) pod oknami mieszkańców, bez wiedzy mieszkańców i spółdzielni Sidorska. Mieszkańcy tego bloku stanowczo nie zgadzają się (…)”- brzmiał fragment korespondencji, jaką radny Dzyr otrzymał.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 29 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe