Międzyrzec Podlaski: W mieście wymienią kolejne piece

  • 10.01.2021, 13:21
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: W mieście wymienią kolejne piece
Samorząd w 2021 roku będzie kontynuował Miejski Program Wymiany Pieców. Na wymianę tzw. kopciuchów wygospodarowano kolejne 100 tys. zł. 

Stosowne przepisy podjęto na ostatniej sesji rady miasta, 29 grudnia. Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały i tym samym na wymianę pieców starej generacji na te bardziej ekologiczne będą mogli liczyć kolejni mieszkańcy. Miasto przeznaczyło na ten cel 100 tys. złotych w tegorocznym budżecie.

Przypomnijmy, że dotacja celowa może być przyznana na trwałą wymianę źródła centralnego ogrzewania zasilanego paliwem stałym na bardziej ekologiczne: pellet, gaz, olej, prąd, sieć ciepłowniczą oraz pompę ciepła. Wnioskodawcami mogą być osoby, które nie otrzymały wsparcia w ramach programu rządowego „Czyste powietrze”. Na nieruchomości nie może być prowadzona działalność gospodarcza.

Wysokość wsparcia to 50 proc. rzeczywistych kosztów kwalifikowalnych netto, które obejmują demontaż starego pieca i zakup oraz montaż nowego, ale nie więcej niż 5 tys. zł. Wnioski będzie można składać w marcu. Więcej informacji na ten temat chętni uzyskają w magistracie pod nr. tel. 83 372 62 32.

W 2020 r. z programu skorzystało 19 osób. Zamontowano 13 pieców na gaz ziemny, 5 na pellet i 1 na olej opałowy.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe