Międzyrzec Podlaski: Ruszają remonty pałacu i kina

  • 15.01.2021, 11:28
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Ruszają remonty pałacu i kina Adam Trochimiuk/Archiwum
Rozpoczynają się remonty pałacu Potockich i sali widowiskowej ośrodka kultury. Burmistrz pod koniec grudnia podpisał umowy z wykonawcami prac. Oba przedsięwzięcia realizowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 i są warte łącznie prawie 8 milionów złotych. 

Przypomnijmy, że w sierpniu dwa projekty miasta Międzyrzec Podlaski znalazły się na liście urzędu marszałkowskiego na dofinansowanie z programu „Dziedzictwo kulturalne i naturalne – projekty lokalne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020”. Niedawno burmistrz miasta Zbigniew Kot podpisał umowy z wykonawcami obu inwestycji. 

Pierwsza to „Rewitalizacja i adaptacja na cele kulturalne dawnego pałacu Potockich”. Jej wartość to 3,8 mln złotych, a dofinansowanie z UE i budżetu państwa wyniesie 2,2 mln zł. W ramach przedsięwzięcia pałac zostanie całkowicie wyremontowany i odzyska swój dawny blask. Wykonane zostaną remont dachu i elewacji budynku, prace konserwatorskie i roboty budowlane pomieszczeń na parterze: w dawnej jadalni, sali przechodniej, sali reprezentacyjnej, bibliotece, oranżerii, pokoju hrabiego, łazience, korytarzu, przedsionku i kaplicy. Na piętrze z kolei zmodernizowane zostaną pracownia graficzna, teatralna i multimedialna, korytarz, pomieszczenie montażu filmu, łazienki, studio cyfrowe, hol. Przewidziana jest także renowacja tarasu i balkonów.

Prócz tego obiekt zostanie przystosowany do wymogów ochrony przeciwpożarowej. Zamontowana też zostanie winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz powietrzna pompa ciepła. Zakupione zostaną fotele konferencyjne i system projekcyjny. W pomieszczeniach pałacu mają zostać umieszczone pamiątki, gromadzone przez lata przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk, które stworzą izbę pamięci, mającą być zalążkiem międzyrzeckiego muzeum. Zakończenie prac planowane jest na maj 2023 roku. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 12 stycznia

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Miedzyrzeczanin
Miedzyrzeczanin 15.01.2021, 21:55
Ciekawe ile będą płacić dla robotnika 12 czy 14 zł/h to ktoś niezłą kasę przytuli ale dla ludzi max 2500 netto dają 5 tyś netto za 8/h bez sobót to mogę pracowac
Robotnik
Robotnik 15.01.2021, 22:16
Ale na umowę o pracę z pełnym zusem czyli jakieś 7.500 brutto
Koniec z wykorzystywaniem ludzi od byle pretekstem a to ktoś nie zapłacił tam faktura nie poszla i t d.
Firma biedna a już któreś mieszkanie w Warszawie zaliczkowane

Pozostałe