Biała Podlaska: Uważaj na wały od ul. Warszawskiej

  • 28.01.2021, 10:36
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Uważaj na wały od ul. Warszawskiej Adam Trochimiuk
Śnieżna zima, która zagościła również w Białej Podlaskiej, sprawiła, iż wiele osób wyruszyło do Parku Radziwiłłowskiego by zjeżdżać na sankach i jabłuszkach. Niestety, zjeżdżano też na niedawno restaurowanych wałach znajdujących się od strony ul. Warszawskiej, na których ziemia się jeszcze nie osadziła. To może oznaczać straty, wynoszące nawet kilkanaście tysięcy złotych. Na pocieszenie – bez obaw można oddawać się śnieżnej zabawie na fortyfikacjach od strony ul. Zamkowej.

- Starsza część założenia Radziwiłłów - od strony ul. Zamkowej, gdzie znajdują się "górki", to miejsce, gdzie tradycyjnie już zjeżdża się na sankach i serdecznie zapraszamy to korzystania z uroków zimy w tej części założenia  Radziwiłłów. Na nowych wałach - odtworzonych w drugiej jego części - od tzw. szyi muzeum wzdłuż ulicy Warszawskiej nie zjeżdżamy – mówi rzecznik urzędu miasta Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Wyjaśnia, iż już po pierwszych opadach śniegu w grudniu widoczne były zniszczenia. Sygnalizowali to także dzwoniący zarówno do  Urzędu Miasta, jak i do Straży Miejskiej mieszkańcy. - Widoczne były głębokie bruzdy na zboczach wałów, które mają przecież bardzo ważne, historyczne  znaczenie. To fortyfikacje staroholenderskie, które są cechą charakterystyczną tego zespołu i wyróżnikiem Białej Podlaskiej. Są unikatowe w  skali Polski, a także i Europy – zaznacza Gabriela Kuc-Stefaniuk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 26 stycznia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe