Region: Wójtowie ostrzegają przed podejrzaną firmą 

  • 10.02.2021, 13:30
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Region: Wójtowie ostrzegają przed podejrzaną firmą 
Na terenie gmin Tuczna i Piszczac pojawili się przedstawiciele firmy, która sprzedaje i montuje panele fotowoltaiczne. W rozmowach z mieszkańcami powołują się na współpracę z gminami, co jest nieprawdą. Oba urzędy gmin wystosowały oświadczenia, ostrzegając przed oszustwami. Firma, o której mowa, zaprzecza, jakoby opisywany proceder miał miejsce i odpowiada, że mieszkańcy mylnie interpretują informację na ulotce. 

- Przedstawiciele tej firmy jeżdżą po gminach już praktycznie od jesieni. Początkowo przedstawiali się jako pełnomocnicy wójta, potem wysłannicy gminy. To oczywiście nie jest prawdą. Otrzymaliśmy od naszych mieszkańców mnóstwo telefonów o niepokojących wizytach. Pytali, czy gmina realizuje projekt, o którym mówili przedstawiciele firmy - opowiada wójt Zygmunt Litwiniuk.

Gminy dementują
- Absolutnie odcinamy się od tego. Zastanawiamy się też, czy to nie jest piramida finansowa. Wiem, że ci ludzie stosują różne chwyty. Organizowali nawet spotkania na parkingu przy urzędzie gminy. Z informacji mieszkańców wiem, że kolportowali też ulotki ze swoją ofertą. Co dziwne, na ulotce nie było nazwy ani adresu firmy, a jedynie numer telefonu. W praktyce wygląda to tak, że mieszkańcy gminy do nich dzwonią, a oni zapraszają do podpisania umowy. Wywierają presję, mówiąc że trzeba się spieszyć, że cena jest atrakcyjna. Zachęcają również tym, że za pozyskanie do projektu kolejnych chętnych, oferują prowizję finansową. To mi się kojarzy z piramidą finansową  - podkreśla wójt. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 9 lutego

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe