Wyrok: Strażacy nie byli podpalaczami

  • 23.02.2021, 08:49 (aktualizacja 24.02.2021, 09:26)
  • Marcin Kozarski
Wyrok: Strażacy nie byli podpalaczami
Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim wydał wyrok uniewinniający w głośnej sprawie dwóch strażaków ochotników z gminy Drelów, których prokuratura oskarżała o umyślne wzniecanie pożarów. Proces trwał ponad dwa lata a dowody przeciwko obydwu druhom zbierała międzyrzecka policja. Zapadły w pierwszej instancji wyrok nie jest prawomocny.

Pierwszy z oskarżonych Leszek W. odpowiadał przed sądem za podpalenie kilkudziesięciu bel słomy. Prokuratura obwiniała go też o podłożenia ognia pod las oraz oborę jednego z gospodarzy. Na ławie oskarżonych zasiadł też jego brat Dariusz W., strażak z 15-letnim doświadczeniem i ówczesny prezes jednostki OSP, który miał z kolei podpalić ściółkę, sprowadzając zagrożenie dla 90-letniego drzewostanu liściastego.

Przyznali się ze strachu przed aresztem
Wszystkie zdarzenia miały miejsce w 2015 i w 2016 r. Postępowanie wszczęto w 2016 r. Później zawieszono je na jakiś czas w oczekiwaniu na opinię biegłego do spraw pożarnictwa. Akt oskarżenia wobec druhów przesłano w 2018 r. Z ekspertyzy biegłych wynikało, że w jednym z przypadków pożar zagrażał mieniu wielkich rozmiarów. W piątek 19 lutego zapadł wyrok. - Obaj oskarżeni zostali uniewinnieni od dokonania zarzucanych im czynów a kosztami procesu obciążono Skarb Państwa - informuje Magdalena Dobosz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ilusion
Ilusion 23.02.2021, 12:58
Przyznali się i są niewinni. Zabawny paradoks
Marc
Marc 23.02.2021, 12:52
Jak to możliwe że podpalacze zostają uniewinnieni. Widocznie wystarczy dobry adwokat i hajs. Chore to wszystko! Sprawa śmierdzi na kilometr. Brak sprawiedliwości!

Pozostałe