Biała Podlaska: Postawią pomnik Romana Kłosowskiego

  • 23.02.2021, 12:25
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Postawią pomnik Romana Kłosowskiego Zdjęcia Adam Trochimiuk
Z okazji obchodów 100-lecia Koła Bialczan, które przypadają na wrzesień 2022 r., na pl. Wolności w Białej Podlaskiej stanie pomnik aktora Romana Kłosowskiego, który urodził się w mieście i tu się kształcił w I LO im. J. Kraszewskiego. Artysta słynący z roli Romana Maliniaka w serialu „Czterdziestolatek” chętnie odwiedzał rodzinne strony i był członkiem honorowym Koła Bialczan, które chce go uczcić.

Jak informuje prezes Koła Bialczan Krystyna Nowicka, 15 lutego odbyło się spotkanie zarządu stowarzyszenia. - W skład komitetu budowy pomnika zgłoszono mnie, wiceprezesa Artura Arteckiego  oraz naczelnika Gabinetu Prezydenta Wojciecha Sosnowskiego. Spotkaliśmy się już z Januszem Maraśkiewiczem konserwatorem zabytków w celu ustalenia lokalizacji pomnika. Proponowane miejsce to plac Wolności – informuje Krystyna Nowicka.

Dodaje, że rzeźbę wykona ten sam autor, który stworzył ławeczkę Józefa Ignacego Kraszewskiego. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 23 lutego

Anna Chodyka

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marekc1full
Marekc1full 24.02.2021, 14:38
A modelem i odsłoni pomnik dokona Adrian z domu Duda "bliźniak" Śp. Romana Kłosowskiego...
old
old 23.02.2021, 20:03
Józef Ignacy Kraszewski tak jakby nie bardzo się zgadza, sądząc po minie...Jednak Pan Roman Kłosowski to aktor wybitny i taki też bialczanin ( wybitny ) . Czytamy ( ? ), oglądamy ( ! ) Jestem za !
Monika
Monika 23.02.2021, 18:40
Cześć panowie, jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89

Pozostałe