Biała Podlaska: „Jedynka” to nowoczesność i tradycja

  • 01.03.2021, 10:04
  • red.
Biała Podlaska: „Jedynka” to nowoczesność i tradycja
W centrum Białej Podlaskiej, przy ul. Narutowicza wznosi się budynek Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. S. Brzóski, która wraz z II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3. Dyrektorem całego zespołu szkół jest mgr inż. Przemysław Olesiejuk. „Jedynka” to najstarsza szkoła w mieście, której historia sięga początku XX w. Przez ponad 100 lat swojego istnienia wykształciła kilka pokoleń bialczan, mocno wpisując się w historię naszego miasta.

Murowany budynek SP nr 1 w niczym nie przypomina swojego wyglądu sprzed lat. Z zewnątrz jasny, ocieplony, mieści w sobie dobrze wyposażone sale lekcyjne, pracownię komputerową, świetlicę, bibliotekę, stołówkę i salkę gimnastyczną. Obecnie uczą się w nim dzieci klas I-IV. Starsi uczniowie mają zaś do dyspozycji pracownie i halę sportową w budynku, w którym jeszcze kilka lat temu uczyli się gimnazjaliści. Integralną częścią szkolnej infrastruktury są dwa boiska „Orlik” oraz nowoczesny plac zabaw.

„Jedynka” łączy w sobie wieloletnią tradycję z dążeniem do nowoczesności. Sale lekcyjne wyposażone są w sprzęt audiowizualny: komputery, projektory i tablice interaktywne, podnoszące atrakcyjność prowadzonych lekcji. Atuty tej szkoły to także dobrze wyposażona świetlica i biblioteka szkolna. Komfort podwyższa nowa szatnia z rzędami indywidualnych szafek uczniowskich i stołówka, w której dzieci jedzą ciepłe posiłki przygotowywane przez kuchnię sąsiadującego liceum. Jako pierwsza szkoła w mieście wprowadziła też nowy elektroniczny system zamawiania posiłków w szkolnej stołówce przez aplikację zamowposilek.pl. Bezpieczeństwo uczniom zapewniają pracownicy szkoły wspomagani przez nowoczesny system monitoringu. 

Od lat o miejsce w szkole zabiegają uczniowie nie tylko ze swojego obwodu. Dzięki wykwalifikowanej kadrze, bogatej ofercie edukacyjnej, sukcesom uczniów w konkursach o różnym zasięgu i bardzo dobrym wynikom egzaminów ósmoklasistów, jest wielu chętnych do nauki w placówce. Ponadto „Jedynka” od roku szkolnego 2021/22 proponuje dwa języki obce w klasach I-III. Od 22 lutego do 12 marca tego roku Szkoła Podstawowa nr 1 będzie prowadziła rekrutację do klas pierwszych dzieci z obwodu, a od 15 do 30 marca dzieci, mieszkających poza obwodem szkoły.

Szczegółowe informacje na temat oferty szkoły, rekrutacji i dane kontaktowe można odnaleźć na stronie internetowej  https://sp1.platerka.pl/.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
K
K 01.03.2021, 11:57
Poprawcie, proszę "...wyglądu z przed lat" -> "...wyglądu SPRZED lat!"
Redagtor
Redagtor 01.03.2021, 13:20
Spadaj, jestem apsolwętem omawianej "jedynki".

Pozostałe