Powiat radzyński: Czy prezes PUK zachowa mandat?

  • 02.03.2021, 12:21
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Czy prezes PUK zachowa mandat? Archiwum
Do końca tego tygodnia nadzór prawny wojewody ma wreszcie podjąć decyzję w sprawie skargi na decyzję rady powiatu, która w sierpniu ubiegłego roku zdecydowała, że prezes PUK może być radnym powiatu, choć spółka świadczy usługi płatne na rzecz powiatu, co wykazała sieć obywatelska Watchdog Radzyń Podlaski.

W tamtym roku Watchdog Radzyń opublikował faktury wystawione przez PUK jednostkom powiatu, za zrealizowane na ich rzecz usługi: sprzedaż worków, sprzedaż koszy, transport mebli, malowanie pomieszczeń, montaż ledów, wynajem koparki, odbiór zużytych tonerów, wynajem beczki z wodą, transport urządzeń.

„Jest tylko jeden mały problem. Otóż prezesem PUK jest radny powiatowy – informował Watchdog Radzyń. - Przepisy antykorupcyjne zawarte w ustawie o samorządzie powiatowym zabraniają radnym kierowania działalnością, która wykorzystuje mienie powiatu, m. in. zapłata za usługę też jest mieniem. Czy teraz też radni będą się zastanawiać czy to jest działalność? Jakich argumentów użyją?” (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 2 marca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe