Biała Podlaska: Cyrk bez zwierząt? Tylko na działkach miasta

  • 03.03.2021, 09:46
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Cyrk bez zwierząt? Tylko na działkach miasta pixabay.com/poglądowe
Radni zdecydowali, cyrki w programach których znajdują się pokazy ze zwierzętami, nie będą mogły korzystać z miejskiej bazy gruntowej, gdy zechcą zaprezentować swój występ w Białej Podlaskiej. – Czy ta uchwała ma sens? Skoro większość występów odbywa się na terenach prywatnych? – dopytuje radny Bartłomiej Kuczer z Białej Samorządowej.

Wiceprezydent Maciej Buczyński nie potrafił odpowiedzieć, kiedy ostatnio cyrk stacjonujący w mieście, korzystał z bazy gruntowej na działce będącej własnością samorządu. Uchwała, którą radni miejscy przegłosowali w ubiegłym tygodniu mówi  natomiast o wprowadzeniu zakazu udostępniania właśnie gruntów miejskich cyrkom wykorzystującym w spektaklach zwierzęta.

Radni Koalicji Obywatelskiej, którzy projekt uchwały przygotowali, tłumaczą, co ma ona na celu. – Chodzi o walor edukacyjny – mówi szef klubu KO, Robert Woźniak. A w uzasadnieniu uchwały radni apelują, by zakazem miasto objęło również dystrybucję biletów do cyrków ze zwierzętami w przedszkolach, szkołach i instytucjach publicznych podległych magistratowi. „Uważamy, że organizowanie imprez mających znamiona niehumanitarnej rozrywki, a w szczególności występów cyrkowych z udziałem zwierząt nie licuje z normami etycznymi jakie powinniśmy upowszechniać (…)”. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 2 marca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe