Biała Podlaska: Kafejka internetowa okazała się hazardową dziuplą

  • 25.03.2021, 12:30
  • red.
Biała Podlaska: Kafejka internetowa okazała się hazardową dziuplą Policja
Bialscy policjanci z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz pieniądze w lokalu, który działał jako kafejka internetowa. W rzeczywistości miały tam być prowadzone gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

W środę, 24 marca, bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej weszli do jednego z lokali na terenie miasta. Z posiadanych informacji wynikało, że funkcjonujący jako kafejka internetowa lokal  w rzeczywistości prowadzi gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

- Właściwe rozpoznanie i współpraca obu służb doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia urządzeń i sprzętu komputerowego służącego do prowadzenia gier hazardowych. Funkcjonariusze potwierdzili w jaki sposób dochodzi do "nielegalnego procederu", zabezpieczyli również telefon i znajdującą się w lokalu gotówkę oraz przesłuchali świadków. To kolejne miejsce nielegalnego hazardu zlikwidowane na terenie miasta przez funkcjonariuszy współpracujących ze sobą służb.  Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja - wyjaśnia komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy KMP w Białej Podlaskiej.

Za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pioter
pioter 31.03.2021, 12:28
Każdy ma net w smartfonie, pare kliknięć i można grać w legalną gre 9lions. Jak coś działa pod szyldem kafejka internetowa to wiadomo co tam sie odbywa.
kubaguzik
kubaguzik 26.03.2021, 10:08
TO JEST HIT TE KAFEJKI INTERNETOWE Z NAPISAMI OPEN gdzie nawet dziecko wie co tam jest, no ale policjanci albo w łape biorą i siedzą cicho dopiero przy donosie reagują albo sami przegrywają tam swoje łapówki :)
Krupier
Krupier 26.03.2021, 12:55
Łapówki legalizuje się w kasynach (za 10% masz wyprane pieniążki), dlatego rada ministrów niechętnie je przymyka...
Szerlok Cholms
Szerlok Cholms 25.03.2021, 20:37
Nie wiem jaką trzeba mieć w sobie naiwność (chyba noworodka) żeby wierzyć, że w 2021 roku funkcjonują "kafejki internetowe"...
Janek
Janek 25.03.2021, 19:45
Jeszcze kometa na janowskiej koło babskiego bazaru na janowskiej następny i orzechowa na przeciwko taryf cały czas otwarte

Pozostałe