Biała Podlaska: Nie ma Karuzeli, nie będzie ronda

  • 30.03.2021, 08:47 (aktualizacja 30.03.2021, 16:40)
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Nie ma Karuzeli, nie będzie ronda Joanna Danielewicz
Coraz trudniej mówić o współpracy miasta z Karuzela Holding, która chce budować przy ulicy Łomaskiej centrum handlowe. Ostatnio samorząd dokonał przesunięć w budżecie, zdejmując pieniądze z inwestycji w rondo przy ul. Łomaskiej, które miasto miało realizować we współpracy z właścicielem terenu przeznaczonego pod budowę Karuzeli. Prezes zarządu firmy pytany o inwestycję w Białej Podlaskiej przyznaje, że nie był tu od roku.

Na placu budowy centrum handlowego wciąż niewiele się dzieje, choć jak warto przypomnieć to właśnie w tym roku, na czerwiec wyznaczano otwarcie galerii Karuzela. Przypomnijmy, że sytuacja się skomplikowała na jesieni 2018 roku, gdy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie uchylił inwestorowi pozwolenie na budowę.

Decyzja sądu została umotywowana protestem sąsiadów działki z ulicy Stodolnej w Białej Podlaskiej, którzy dowodzili, że jej część stanowi ich własność z tytułu zasiedzenia. Od decyzji WSA w Lublinie inwestor odwołał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. 19 lutego 2020 roku Naczelny Sąd Administracyjny wydał ostateczny wyrok, umożliwiający powrót do budowy centrum handlowego w Białej Podlaskiej.

Sądowe akcje zawiesiły inwestycję

Gdy wyrok NSA komentował na łamach Słowa Podlasia Grzegorz Pękalski, prezes zarządu Karuzeli mówił, że w planach jest realizacja przedsięwzięcia w takim tempie, by galerię otworzyć właśnie w połowie 2021 roku. - To, co nas spotyka w Białej Podlaskiej, przeszło wszelkie nasze wyobrażenia – odnosił się rok temu do całej historii sądowej Grzegorz Pękalski. - Pomimo tego uważam, że Biała Podlaska to miasto z dużym potencjałem i przykro patrzeć, że ten potencjał wciąż nie jest wykorzystany do realizacji lepszej przestrzeni architektonicznej, handlowej i społecznej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 30 marca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MissA
MissA 02.04.2021, 15:21
Mamy czasy lockdownu, galerie pozamykane. Po co więc budować nową? Rondo jest, bez szału, ale działa. Szkoda tylko że niektórzy nie potrafią po nim jeździć. Tematy się wam skończyły czy co?
Ja40
Ja40 31.03.2021, 09:23
Ale ścieżkę rowerową przy lesie prywatnym to potrafi wybudować presio. Nic się nie zmieniło
Oserwator
Oserwator 30.03.2021, 10:40
Zgadza się!!
Biznesmen
Biznesmen 30.03.2021, 10:05
Biała Podlaska, to jest dziki wschód, to mentalność zamordystów. Jeśli nie masz układów, to urzędasy zajadą Cię, zniszczą, choć nie mają racji, w imię poprawienia sobie samopoczucia. Przecież sąsiad nie może mieć lepiej ode mnie, trzeba go zadenuncjować do wszystkich instytucji, któraś z pewnością coś wykryje... i tak do skutku. Wszak do Białorusi tak blisko...

Pozostałe