BIAŁA PODLASKA: Pierwsi żołnierze już w czerwcu

  • 08.04.2021, 13:53 (aktualizacja 08.04.2021, 14:01)
  • (joan)
BIAŁA PODLASKA: Pierwsi żołnierze już w czerwcu 18DZ
W mieście stacjonować ma docelowo ponad 2,5 tys. żołnierzy. Obecnie na terenach byłego lotniska powstaje miasteczko kontenerowe, w którym zamieszkają.

– To kontynuacja budowy silnej wschodniej flanki NATO oraz kolejny etap rozwoju 18. Dywizji Zmechanizowanej. Na terenach po byłym lotnisku wojskowym w Białej Podlaskiej powstaje kompleks kontenerowy przeznaczony dla żołnierzy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Pierwsi żołnierze pojawią się w garnizonie już w czerwcu – przekazuje informację o działaniach wojska na byłym lotnisku w Białej Podlaskiej, mjr Przemysław Lipczyński, rzecznik prasowy dywizji. Przypomina, że zgodnie z decyzją ministra obrony narodowej, w Białej Podlaskiej ma stacjonować docelowo do 2,5 tys. żołnierzy.
 

– Od września ubiegłego roku trwa proces formowania batalionu zmechanizowanego, który wchodzi w skład 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Ta brygada, do czasu podporządkowania pod 18. Dywizję Zmechanizowaną składała się z czterech batalionów bojowych. Po reorganizacji bataliony zmechanizowane z Chełma i Zamościa przeszły w podporządkowanie 19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Zgodnie z koncepcją formowania 18. Dywizji Zmechanizowanej, zatwierdzonej przez ministra obrony narodowej, Mariusza Błaszczaka, by uzupełnić tę lukę podjęto decyzję o sformowaniu dwóch nowych batalionów zmechanizowanych, w miejscu gdzie musi być wojsko, w Białej Podlaskiej – mówi gen. dyw. Jarosław Gromadziński, dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej, której podlega 1. Warszawska Brygada Pancerna. Podkreśla, że ponad 600-hektarowy kompleks, jaki jest do dyspozycji w Białej Podlaskiej, daje bardzo duże możliwości. Docelowo na terenie kompleksu ma powstać Dywizyjny Ośrodek Szkolenia, wyposażony w nowoczesne symulatory pola walki.
 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 6 kwietnia

 

 

 

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe